Aktuality

Pohár KVM 1881, Mělník 2019 4.listopadu 2019

Svátek svatého Václava oslavil Klub veslařů mělnických dalším ročníkem svého poháru. Oblíbená podzimní regata se konala v příjemném počasí babího léta a za účasti 33 posádek z VK Slavoj Litoměřice. Z těchto 33 se hned 15 dostalo do cíle rychleji než všichni soupeři. Velmi pěknou sbírku medailí vylovili z vody pod mělnickým zámkem starší žáci, kteří se radovali na skifech (Šmerda, Vokálek, M. Lacko a Záruba) i dvojskifech (M. Lacko se Šmerdou a Vokálek s Kosíkem). Podobně úspěšní byli i mladší žáci, když na skifu zvítězili J. Lacko, Plánička a Mejta a na dvojskifu J. Lacko s J. Pláničkou. Skvělou formu si do Mělníka přivezly také dorostenky, které ve spol. s děčínskou veslařkou Strnadovou zvítězily na párové čtyřce. Litoměřické veslování v této lodi reprezentovaly: T. Krejzová, Mertlová a Krejčová. Všechny tři litoměřické dorostenky potom zvítězily ve svých jízdách na skifech a Aneta Krejčová si tak připsala první skifařskou medaili v kariéře. M. Mertlová a T. Krejzová potom přidaly ještě triumf na dvojskifu.

 

Kompletní výsledky najdete tradičně na svazovém webu.

Pohár ČR 2019 4.listopadu 2019

Ročník 2019 v Poháru ČR ve veslování přinesl litoměřickému veslování spoustu radosti. Klub se umístil na celkovém 11. místě, což je skvělý výsledek. Ještě o mnoho lepší je ale výsledek v kategorii starších žáků, kde litoměřičtí chlapci celé bodování ovládli a v Poháru zvítězili. K vítězství potřebovali 477 bodů a před druhým VK Blesk Praha měli náskok 15 bodů, dalších 10 potom ztratili pardubičtí veslaři na místě třetím. Největší zásluhu na tomto triumfu měla jistě čtyřka s kormidelníkem, která jezdila celý rok ve stabilním složení Vokálek, Lacko, Kvašňák a Šmerda a která celý rok nepoznala hořkost porážky. Velkým dílem pomohl i skifař Záruba, ale cenné body sbírali také další chlapci. Tento výsledek je také dílem skvělé práce trenérského týmu v čele s R. Peterkou. O další nádherné umístění se postaraly mladší žačky, které vybojovaly pomyslné podium třetím místem. V této kategorii největší porci bodů získala K. Csatová s M. Duškovou pod vedením R. Kindlové. Krásné je také páté místo mladších žáků, za kterým je vidět také práce trenérů Peterky, Lacka a Janáka, a které je velkým příslibem do dalších let. Dorostenky obsadily sedmou příčku, trenérkou je opět Mgr. Kindlová. Ve druhé desítce se umístili junioři na 14. místě a starší žačky 17., zásluhou mužské osmiveslice na Mistrovství oblasti Labe se litoměřičtí muži umístili na velmi pěkné 20. pozici a v této kategorii budeme mít příští rok snad výrazné omlazení (letošní muži mají věkový průměr přes 40 let) s přechodem několika chlapců z juniorské kategorie a tak se snad můžeme těšit také na větší přísun bodů. Dorostenci se umístili na 22. příčce, juniorky a ženy bohužel nebodovaly.


Celkové výsledky najdete ke stažení zde.

Káča 2019 3.listopadu 2019

Vážení přátelé,

 

sezona 2019 je za námi, medaile jsou vystaveny, body sečteny a tak zbývá jen vše oslavit. Jako každý rok se proto uskuteční Káča, na niž jsou všichni členové a příznivci VK Slavoj Litoměřice srdečně zváni. Letos je termín stanoven na sobotu 9. listopadu.

 

Odpolední program, jehož součástí bude exibiční, přesto prestižní, závod Káčin memoriál začně ve 13 hodin prezentací účastníků závodu.

 

Následuje ve 13:30 ocenění medailistů z mistrovských závodů, ve 14 hodin potom start Káčina memoriálu. Celé oslavy vyvrcholí od 20 hodin slavnostním večerem v sále loděnice, které doprovodí kapela Express Ltm-Pha.

 

Více informací najdete na klubovém facebooku.

 

Těsíme se na setkání.

Káčin memoriál 2018
Mistrovství ČR družstev 2019 - starší žáci se zapsali do historie 9.října 2019

Mistrovství ČR ve veslování družstev, které je zároveň i finálovým závodem Poháru ČR se v Labe aréně v Račicích konalo 21. a 22. září 2019. A snad i proto, že je lichý rok (viz. aktualita „Pohár ČR 2018“ z 3. 10. 2018), litoměřický klub měl na těchto závodech několik šancí na perfektní výsledek a krásné zápisy do kroniky klubu. Jednou z nich byl vstup starších žáků do závodů v průběžném vedení Poháru ČR, dalším byla touha udržet neporazitelnost ve čtyřce s kormidelníkem starších žáků, v neposlední řadě bylo ve hře celkové umístění klubu v Poháru a samozřejmě touha po zisku co největšího počtu medailí.


Starší žáci pod vedením trenérského mága Radomila Peterky s mladším kolegou Jánem Lackem předváděli v letošní sezoně vynikající formu po celý rok, posbírali několik titulů nejen na Mistrovství oblasti, ale i na Mistrovství ČR a na čtyřce s kormidelníkem nepoznali hořkost porážky, navíc se podařilo objevit až nečekaný skifařský talent Ondřeje Záruby a poměrně široký „kádr“ pro případné doplnění posádek. Takové karty byly rozdány do hry litoměřickým trenérům a ti s nimi předvedli skvělou partii. Čtyřka s kormidelníkem v sestavě: Mirek Vokálek, Matěj Lacko, Adam Kvašňák, Mikuláš Šmerda, kormidlovaná Davidem Hrzánem předvedla zkušený výkon a do cíle projela na prvním místě s pohodlným náskokem více než 5 vteřin před druhou posádkou Blesku Praha, čímž udržela svou vítěznou sérii v letošní sezoně. Navíc stejná sestava obsadila čtvrté místo i na párové čtyřce, dvojskif Radovana Kosíka s Ondřejem Zárubou dojel dokonce na skvělém třetím místě a Ondra Záruba přidal šesté místo na skifu. Těmito výsledky chlapci proměnili průběžné vedení v celkové vítězství v letošním ročníku Poháru ČR v kategorii starších žáků, což je výsledek, který se od zavedení současného systému bodování litoměřickým starším žákům dosud nepovedl. Navíc starší žáci nasbírali největší počet bodů ze všech zúčastněných klubů i na této regatě.


Starší žáci bude z velké části odcházet do dorostenecké kategorie, ale nejen tyto závody ukázaly, že litoměřické veslování v této kategorii nabude na chvostu ani v příštím roce, do dorostu nepřechází O. Záruba a navíc do staršího žactva se přesunou Jan Lacko a Jýchym Plánička, tedy dvojskif, který dokázal získat letos titul Mistrů ČR mladšího žactva a v této kategorii zvítězil také na MČR družstev. Navíc chlapci společně s Adamem Mejtou a Danem Beranem přidali šesté místo na párové čtyřce a Adam Mejta ještě sedmé na skifu.


Velmi dobré výkony podávají v letošní sezoně také mladší žákyně, pod trenérským vedením Mgr. Radky Kindlové sbírá především dvojice Klára Csatová s Magdalenou Duškovou medaile velmi spolehlivě a na MČR družstev se jejich sbírka opět rozrostla. Klára Csatová dojela na druhém místě na skifu a společně potom vybojovaly třetí příčku na dvojskifu. Navíc M. Dušková s A. Šeblovou, L. Kotasovou a K. Vágnerovou pod kormidelnickým vedením D. Hrzána doveslovaly pro 7. místo na párové čtyřce.


Další část tréninkové skupiny Mgr. Kindlové jsou dorostenky, které si také vybojovaly účast na této regatě a na dvojskifu (Štěchová, Zelinková) doveslovaly na 6. místě, na čtyřce bez kormidelníka (Krejzová , Mertlová, Štěchová a Zelinková) skončily sedmé a na párové čtyřce (Krejzová, Mertlová, Hojdarová a Krejčová) osmé.


Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu, fotografie na rajčeti a výsledky starších žáků dokonce neunikly pozornosti novinářů z regionálního tisku.

Mistrovství ČR ve sprintu 2019 27.září 2019

V medailové žně přeměnili Mistrovství České republiky ve sprintu 2019 litoměřičtí veslaři. Celkem, v pátek 20. září 2019, vylovili z vod račické Labe arény šest cenných kovů. Navíc další dvě posádky se představily ve finálové jízdě. A kolik litoměřických posádek bylo ve startovní listině? Pokud jsem počítal správně, tak 12, takže každá druhá si odvezla domů plaketku na památku umístění mezi třemi nejlepšími. Ze šesti litoměřických medailí byly tři stříbrné a tři bronzové. Na druhých místech se umístili junioři M. Bělohlávek a P. Zadák na dvojskifu a společně s M. Hanzíkem a A. Landou i na párové čtyřce. Další stříbro přidal na dvojce bez kormidelníka juniorů O. Hamerník ve spol. s Brandýsem n/L. O bronzové medaile se zasloužil M. Bělohlávek na skifu juniorů, dorostenky M. Mertlová a T. Krejzová na dvojce bez kormidelníka a dorostenky Z. Zelinková a V. Štěchová na dvojskifu. Jen těsně unikla medaile čtyřce bez kormidelníka dorostenek (posádka Hojdarová, Krejčová, Mertlová a Krejzová) a na krásném pátém místě se umístil J. Marjanko na skifu dorostenců.


Pozorným posluchačům navíc možná neunikla krátká změna hlasu moderátora, to moderátorského matadora Zdeňka Krejzu na pár minut vystřídal moderátor litoměřické regaty z posledních dvou let a litoměřický veslař Daniel Slavík. Před asi dvaceti lety moderoval závody v račicích Litoměřičan Václav Moravec a nyní se tak litoměřický veslař po dlouhé době vrátil do cílové věže v Račicích na pozici moderátora.


Kompletní výsledky najdete tradičně na webu ČVS a krásné fotky na klubovém rajčeti.

52. Polabský pohár, Brandýs n/L 2019 21.září 2019

Již 52. ročník Polabského Poháru přivítal veslaře v Brandýse nad Labem o prvním zářijovém víkendu roku 2019. Předseda pořádajícího VK Kondor, slavný skifař Ondřej Synek, v rámci regenerace po vrcholu sezony opět dekoroval vítěze a o medaili od šampiona se ucházelo také 56 posádek z Litoměřic. Osmnáct posádek bylo úspěšných. Opět se mohly radovat mladší žákyně Csatová s Duškovou na dvojskifu, úspěšné tentokrát byly také jejich o kategorii starší kolegyně, když zvítězily na párové čtyřce v sestavě Bára Moravcová, Anna Illichmannová, Marie Koťová, Ema Vágnerová a korm. T. Krejzová. Navíc Bára Moravcová a Barbora Marešová přidaly také medaile ze skifařských jízd, což pro obě děvčata byla premiérová medaile v této disciplíně.


Stabilně velmi dobré výkony podávají letos starší žáci a toto potvrdili i v Brandýse nad Labem, kde na skifech zvítězili O. Záruba a R. Kosík (další 4 litoměřičtí veslaři skončili na druhých místech). Na čtyřce kormidelníkem opět nezaváhala posádka vedená Mirkem Vokálkem, párovou čtyřku vyhrála posádka: Záruba, Kosík, Hrzán, Rožec a korm. Marešová, na dvojskifech si pro medaile do cíle doveslovali M. Lacko s M. Vokálkem i R. Kosík s M. Šmerdou. Jakoby chlapci byli inspirací pro své mladší oddílové kolegy a tak i mladší žáci výrazně přispěli do litoměřické sbírky medailí, když J. Lacko zvítězil na skifu, následně i na dvojskifu s J. Pláničku a další vítězství přidal dvojskif A. Mejty s Klimundou ze Štětí.


Dařilo se také dorostenkám, když na skifech zvítězily Zuzka Zelinková a T. Krejzová, na dvojskifu Z. Zelinková s V. Štěchovou a na dvojce bez kormidelníka Z. Zelinková s Vošahlíkovou ze Slavie Praha. Navíc posádka ve složení Zelinková, Štěchová, Mertlová a Krejzová ovládla i závod párových čtyřek. Zuzka Zelinková tak z Brandýsa odjížděla obtěžkána 4 kusy medailí pro vítěze.


Celkem 19 litoměřických posádek dokončilo závod na druhém místě a dalších 5 na místě třetím. Oddíl skončil v bodování na 4. místě z 22 zúčastněných klubů a v poháru čtyřek dokonce obsadili veslaři z Litoměřic bronzovou příčku.


Kompletní výsledky najdete na svazovém webu, krásné fotky na rajčeti.

Litoměřická účast na jubilejní domácí regatě 21.září 2019

O jubilejní 65. Litoměřické regatě s mezinárodní účastí lze říci, že se vydařila zcela.  O rekordní účasti jsem již psal v předchozím textu, ale vydařila se účast i domácích závodníků. Nejen, že jak už bylo zmíněno, domácí poprvé zvítězili v celkovém hodnocení poháru klubů, a ono to není nic divného, když ve výsledkové listině lze napočítat více než 100 posádek se zastoupením domácích veslařů. Navíc téměř 60 posádek se umístilo na 1. – 3. místě. Celkem 24 posádek vybojovalo vítězství v dělených jízdách a jedinou kaňkou tak zůstává další rok čekání na vítězství litoměřického veslaře v Memoriálu J. Straka – závodu skifu juniorů.

Tradičně velmi úspěšné bylo litoměřické mladší žactvo, posádka J. Lacko, K. Csatová, A. Tlapáková, J. Plánička s kormidelnicí M. Koťovou zvítězila v závodu mix párových čtyřek. Navíc Klára Csatová zvítězila na skifu a dvakrát na dvojskifu s hodonínskou veslařkou Zálešákovou. Jan Lacko ml. zvítězil na skifu a také dvakrát na dvojskifu (s J. Pláničkou v neděli a štětským Klimundou v sobotu), další vítězství přidal Adam Mejta na skifu a v neděli na dvojskifu s Klimundou ze Štětí.

Starší žáci také předvedli své už standardně úspěšné představení, když republikoví šampioni na nepárové čtyřce (Vokálek, M. Lacko, Kvašňák, Šmerda a korm. Hrzán) zvítězili nejen v této své parádní disciplíně, ale také Vokálek na skifu a dvojskifu s Š. Fronkem. Na dvojskifech zvítězili také M. Lacko s M. Šmerdou (v sobotu i v neděli) a A. Kvašňák s O. Zárubou. Ondra Záruba navíc zvítězil na skifu 13-ti letých a v neděli na dvojskifu s Čurdou z Třeboně.

Několik medailí posbírali také kategorie dorostu – na skifu zvítězili Zuzka Zelinková a Jan Marjanko, na dvojce bez kormidelníka T. Krejzová a M. Mertlová. Své první vítězství přidala Aneta Krejčová na dvojskifu mix s M. Bělohlávkem, který ve společenství s pardubickým veslařem Šandou.

Vítězství si připsala také párová čtyřka žen Masters, ve které závodily tři odchovankyně litoměřického veslování: Martina Součková, Pavla Struhová a Blanka Ježková ml. spolu s Hodonínskou Michaelou Čachotskou. Martina Součková, která působí jako trenérka mládeže v pražské Slavii v týdnu před regatou vedla soustředění svých svěřenců a domácích dorostenců a juniorů, soustředění, při němž byla radost pozorovat zápal a chuť do veslování jeho účastníků.

Již tradiční ozdobou nedělního programu byl závod osmiveslic, v němž posádka mužů kategorie masters vyzývá mladší kolegy a kamarády z klubu k závodu na trati příslušející seniorským posádkám. Zatím se mladší posádce vždy podařilo zvítězit, ale rozdíl je rok od roku menší a i letos byl závod poměrně vyrovnaný a vyčerpání bylo v cíli patrné na téměř všech účastnících. Masters posádku tvořili: J. Weber, R. Šmerda, O. Hamerník, J. Kindl, O. Svoboda, M. Pěnka, J. Vahalík, M. Březina a kormidelník O. Hamerník ml., z vítězství se nakonec radovala v cíli posádka: R. Tollar, R. Šindelář, D. Slavík, M. Dadejík, J. Sedlák, J. Tichý, M. Bruncvík, V. Suchánek a kormidelník M. Bělohlávek.

Závěrem ještě pár slov k opravdovému vrcholu Litoměřické regaty, tedy závodu skifu Juniorů, Memoriálu Josefa Straky. Zvítězit dokázal stejně jako v roce 2018 německý závodník, tentokrát Simon Schubert z TU Dresden, před J. Vackem ze Slavie Praha, který ovšem na regatě „rozpouštěl“ únavu z absolvovaného MS juniorů v Tokiu, kde se umístil na čtvrtém místě na párové čtyřce. Třetí místo obsadil domácí Patrik Zadák, což je jedno z nejlepších umístění litoměřického závodníka v tomto závodě za dobu jeho existence. Patrik si účast ve finálové jízdě zajistil vítězstvím v sobotní rozjížďce. V jiné jízdě, obsadil M. Bělohlávek druhé místo a musel se tak spokojit jen s účastí ve finále „B“, které ale dokázal vyhrát a získal tak diplom na památku.

 

Text: J. Weber

Třeboňská regata s mezinárodní účastí 2019 20.září 2019

Litoměřické žactvo se i v letošním roce zúčastnilo Třeboňské regaty s mezinárodní účastí, ta se uskutečnila 20. a 21. srpna na jednom z děl regenta Krčína Z Jelčan a Sedlčan. Závodníky žákovských kategorií doplnily také dorostenky, které spolu se žactvem absolvovaly na rybníku Svět týdenní soustředění (nebo výcvikový kemp, chcete-li). Příprava byla vydařená a závodní víkend, kterým bylo soustředění zakončené je toho důkazem – ve výsledkové listině jsem napočítal 69 posádek se zastoupením veslařů z Litoměřic, z toho dokázalo 20 zvítězit, dalších 11 skončilo na druhém místě a devět na třetím. Některé závody se jely jako dělené, v některých následovaly i finálové jízdy. V závodě skifu dorostenek tak Zuzka Zelinková zvítězila v rozjížďce i ve finálové jízdě. Úspěšní byli také starší žáci, kteří zvítězili na párové i nepárové čtyřce (sestava: Vokálek, Lacko M., Kvašňák, Šmerda a kormidelníci Hrzán a Koťová). V další rozjížďce párových čtyřek zvítězila i druhá litoměřická posádka – Záruba, Fronk, L. Zadák, premiérově Radim Šebl a korm. Hříbalová, chlapci přidali také vítězství na skifech (Vokálek, Fronk a Záruba) a dvojskifech (Šmerda s M. Lackem a Vokálek s Fronkem). Mezi mladšími žááky dokázali litoměřičtí závodníci zvítězit na skifu (Mejta – v sobotu i v neděli), dvojskifech (Mejta s Klimundou ze Štětí a J. Lacko s Pláničkou v sobotu a J. Lacko s Klimundou v neděli) i na párové čtyřce (Mejta, J. Lacko, Plánička a korm. Rúfusová ve spol . s Klimundou ze Štětí). Stejně stará děvčata (Csatová s Duškovou) dokázala zvítězit na dvojskifu. Kateřina Vágnerová ovládla vložený závod přípravek, P. Hojdarová zase jednu z jízd skifu dorostenek, další dvě vítězství vybojovaly mixované dvojskify Z. Zelinkové s L. Zadákem a M. Mertlové s M. Vokálkem.


Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

65. Litoměřická regata s mezinárodní účastí 2.září 2019

Jubilejní 65. ročník Litoměřické regaty s mezinárodní účastí již patří do historie. Počasí nakonec bylo k veslařům i všem ostatním účastníkům shovívavé a průtrž mračen zasáhla závodiště až více než hodinu po skončení závodů. Závodů, na nichž do cíle doveslovalo neuvěřitelných 985 posádek a 2214 závodníků.

Celý závodní víkend byl náročný pro všechny účastníky a všem také patří naše poděkovaní, závodníkům děkujeme za předvedené výkony, rozhodčím za odvedenou práci, téměř bez šance na oddech, trenérům a funkcionářům klubů za účast na regatě a v neposlední řadě děkujeme přítomným divákům za podporu.

Velký dík patří také členům VK Slavoj Litoměřice a jejich rodinným příslušníkům i pracovníkům Slavoje Litoměřice za pomoc při přípravě závodu, pomoc v průběhu regaty i závěrečný úklid po jejím skončení.

Děkujeme také všem partnerům 65. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí, protože bez jejich podpory by bylo její uspořádání velmi obtížné. Ještě jednou tedy díky Vám všem, kteří jste se jakkoliv na závodech podíleli a těšíme se zase za rok v Litoměřicích nashledanou.

Výsledky najdete ke stažení na webu ČVS, fotogalerie ze závodů je potom na klubovém rajčeti.

úspěšná litoměřická čtyřka starších žáků zachycená objektivem Š. Krejzové
MČR dorostu, juniorů a seniorů 2019 25.července 2019

Poslední červnový víkend patřil v Labe aréně veslařům kategorií dorostu, juniorů a seniorů, kteří se zde potkali při příležitosti konání Mistrovství ČR. Litoměřický klub měl své zástupce pouze v mládežnických kategoriích, a přesto se ve výsledkové listině litoměřičtí veslaři rozhodně neztratili. Celkem osm posádek bojovalo o medaile ve finálových jízdách a další tři vybojovali postup do finále B o 7. – 12. místo.

 

Nejlepšího výsledku dosáhl junior Matouš Bělohlávek, který vybojoval jedinou litoměřickou medaili na tomto mistrovství, a sice bronz na párové čtyřce ve společenství s veslaři z polabských oddílů Ústí (Langmaier) a Brandýsa (Hruška a Svatůněk). Tato posádka dokázala o medaili připravit i reprezentační výběr pro Coupe de la jeunesse a tedy i litoměřického odchovance Vojtěcha Votrubu.

 

Matouš se navíc předvedl ve skvělém světle i na skifu, kde dojel ve finále na pěkném pátém místě, i když prý finálová jízda nebyla tak vydařená jako sobotní semifinále, tady musím ale připomenout fakt, že Matouš bude v kategorii juniorů závodit ještě příští rok, tak věřím, že za rok uplatní všechny letos nabyté zkušenosti na cestě za ještě lepším umístěním. Podobnou zkušenost nabrala také dorostenka Viktorie Štěchová, která také na skifu předvedla skvělé jízdy v pátek i v sobotu, jenže zrádná noc před finále dokázala "ukrást" kus formy této závodnice. Přesto je konečné šesté místo krásným výsledkem a sen o medaili se ve skutečnost promění snad příště.

 

Tři litoměřické posádky obsadily čtvrtá místa a bohužel tak zůstaly těsně pod medailovým podiem. Otakar Hamerník na dvojce s kormidelníkem juniorů vesloval ve společenství s Brandýsem a o medaili jej připravil litoměřický odchovanec, nyní závodící v pardubickém dresu Vojtěch Špringl se svým klubovým „parťákem“ Šandou. Ota zažil „bramborovou“ republiku, protože další čtvrté místo přidal na čtyřce kormidelníkem společně s P. Zadákem, A. Landou, M. Bělohlávkem a kormidelníkem T. Lachmanem. O třetí „brambory“ se postarala čtyřka bez kormidelníka dorostenek v sestavě V. Štěchová, Z. Zelinková, M. Mertlová a T. Krejzová. V závodě čtyřek bez kormidelníka dorostenek se událo jedno z největších litoměřických překvapení těchto závodů, protože do finále se probojovala i druhá litoměřická loď v sestavě V. Hříbalová, P. Hojdarová, A. Krejčová doplněná děčínskou veslařkou Strnadovou. Konečné šesté místo je pro tuto posádku velmi pěkným výsledkem.

 

Poslední finálovou účast si připsala osma juniorů, ve které P. Zadáka, A. Landu, M. Hanzíka a kormidelníka Lachmana doplnili veslaři z Lysé a Neratovic. Tato osmiveslice si doveslovala pro šesté místo.

 

Shodně devátá místa obsadil na skifu dorostenec Jan Marjanko, který předvedl také velmi pěkný výkon a výsledek, za který se určitě nemusí stydět a párová čtyřka dorostenek T. Krejzová, M. Mertlová, Z. Zelinková a V. Štěchová. Účast ve finále B si vybojoval také P. Zadák na skifu juniorů, ale startovací zařízení vyhodnotilo jeho start dvakrát jako chybný a nebylo mu tak umožněno se závodu zúčastnit.

 

Odchovanci litoměřického veslování se tentokrát představili jen v dresu ČVK Pardubice a na oba můžeme být pyšní, o medailovém úspěchu Vojty Špringla jsem již psal, Vojta navíc přidal skvělé 5. místo na dvojskifu juniorů. V tomto závodě vybojoval bronzovou medaili Vojtěch Votruba, když jeho loď nestačila pouze na dva dvojskify pražské Slavie, které jako trenérka vede Martina Součková, další z veslařů, kteří své první veslařské krůčky udělali v litoměřickém klubu. Litoměřická trenérská škola má dlouhodobě vysokou kvalitu a oba letošní republikové šampionáty to jen potvrdili. Skvělé výsledky předvedlo žactvo i zásluhou trenérů Peterky, Lacka, Janáka a Kindlové. Pod medailí M. Bělohlávka je zase podepsána dvojice Novák a Struhová a úspěchy děvčat jsou také výsledkem letité práce trenérky Kindlové.

 

Kompletní výsledky najdete na webu ČVS, fotogalerie na rajčeti.

Finále 4-dky a litoměřické posádky v drahách 1 a 6, foto: Š. Krejzová
Strana 4 z 48
Poháry KVM 1881, září 2020
Roušky a pohyb v loděnice
66. Litoměřická regata s mezinárodní účastí 2020
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron