Aktuality

MČR na dlouhé dráze, Štětí 2019 15.dubna 2019

Na Mistrovství ČR na dlouhé dráze se ve Štětí 6. dubna 2019 představilo 9 závodníků litoměřického Slavoje. Nejvíce zastoupenou kategorií byla kategorie dorostenek, ve které se představila hned pětice litoměřických veslařek. Tři zástupce měl náš klub v kategorii juniorů a jednoho mezi dorostenci. Letos poprvé se závody konaly v říční části „Labe arény“ a dráha ve Štětí tak nahradila tradiční místo – plavební kanál mezi Vraňany a Hořínem.


Nejlepšího výsledku dosáhl v kategorii juniorů Patrik Zadák, když obsadil 14. místo a zajistil si tak účast na kontrolních závodech mládeže. Patrik je tak nadále uchazečem o jedno z míst v některé z reprezentačních posádek. Navíc je 14. místo jedním z nejlepších umístění juniorského veslaře z litoměřického klubu na tomto Mistrovství za posledních deset let.


Umístění v první dvacítce vybojovala 19. místem také dorostenka Viktorie Štěchová. I tato závodnice si tak zajistila účast na kontrolních závodech mládeže a možnost poprat se o reprezentační dres. Na účast na kontrolních závodech dosáhl také celkově 23. dorostenec Matyáš Kynšt.


Na třicátém místě dojela do cíle dorostenka T. Krejzová, 33. skončil junior A. Landa. Další dorostenky obsadily 49., 50. a 53. příčku v pořadí: Z. Zelinková, P. Hojdarová a M. Mertlová.


M. Bělohlávek v kategorii juniorů bohužel nedojel do cíle, přesto jsem dostal zprávu, že pro kontrolní závody je jedním z náhradníků, takže pořád má ještě naději na šanci zabojovat o účast v reprezentačním výběru.


Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

P. Zadák ve Štětí, foto: V. Zadák
Valná hromada 2019 16.března 2019

Jménem předsedy zapsaného spolku Veslařský klub Slavoj Litoměřice, Ing. Jana Vahalíka zveme členy spolku na valnou hromadu, která se uskuteční ve středu 3. dubna 2019 od 17-ti hodin v sále loděnice VK Slavoj Litoměřice na Střeleckém ostrově v Litoměřicích.


Pozvánku s bližšími informacemi najdete v sekci dokumenty.

MČR ve veslování na trenažeru, Neratovice 2019 23.února 2019

Mistrovství ČR ve veslování na trenažéru se letos uskutečnilo v Neratovicích v sobotu 16. února 2019 a ve výsledkové listině jsem objevil 14 reprezentantů veslařského klubu Slavoj Litoměřice. Na nejlepší výsledek dosáhl v kategorii juniorů Matouš Bělohlávek, který obsadil 13. místo v čase 6:28,6, a tímto časem stanovil litoměřické maximum v mládežnických kategoriích po dobu fungování tohoto webu. V porovnání s letošním prvním kolem Poháru ČR předvedl největší zlepšení další junior, Patrik Zadák, jehož čas 6:36,3 stačil na 24. místo a oproti výkonu z Ústí byl lepší o 6,1 vteřiny. Navíc Patrik „prolomil“ hranici 6:38 a vybojoval si tak možnost ucházet se o nominaci do některé z reprezentačních posádek. Ve stejné kategorii se 32. umístil Vilém Hrdlička, který se opět „vešel“ pod 6:40 (6:39,4) a o 50. příčku se podělil Adam Landa v čase 6:51,5 (oproti času z 1. kola Poháru zlepšení o 4,2 s.) Na start se postavilo také 5 litoměřických dorostenců a nejlepšího výsledku dosáhl 31. Jan Marjanko (7:07,6 a zlepšení o 4,9 s.). M. Kynšt dovesloval 36. (7:09,9). Další závodníci potom obsadili tato místa ve výsledkové listině:  J. Foud 68. (poprvé v Poháru ČR, 7:43,5), A. Jánský při své úplné závodní premiéře skončil 70. (7:50,1) a T. Lachman, který poprvé závodil mezi dorostenci 72. (8:16,8), snad atmosféra závodu bude chlapce motivovat ke zvýšení tréninkového úsilí a brzy se i od nich dočkáme výrazných posunů. Na závěr jsem si nechal kategorii, v níž měl litoměřický klub pět závodnic v 55-členném startovním poli a „nejhorší“ se umístila na velmi pěkném 30. místě, takže hodnocení je jednoduché: litoměřické dorostenky reprezentovaly náš klub velmi dobře. Nejlépe se z litoměřické pětice umístila Viktorie Štěchová na 16. místě(7:57,8), bohužel nedokázala zopakovat svůj výkon z 1. kola, který by ji posunul na dělené páté místo, ale i přesto dosáhla na skvělé umístění. Tereza Krejzová obsadila 19. příčku časem 8:00,1 a prolomení osmiminutové hranice si tak ponechala do příštího roku. Zuzana Zelinková dojela 25. (8:07,0), Aneta Krejčová ve své premiéře obsadila pěkné 28. místo (8:08,5) a Petra Hojdarová dojela na již zmíněném krásném 30. místě (8:11,1).


Představili se také dva litoměřičtí odchovanci v dresu ČVK Pardubice a Vojta Votruba obsadil skvělé 10. místo mezi juniory (6:27,4), ve stejné kategorii dovesloval Vojta Špringl 76. (7:25,0)


Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu.

Kalendář VK Slavoj Litoměřice na rok 2019 16.února 2019

Posledních pár kusů historicky prvního klubového kalendáře VK Slavoj Litoměřice na rok 2019 je k zakoupení u kapitána klubu. Cena jednoho kusu je 270 kč.

Úvodní strana klubového kalendáře
VIII. ročník Přeboru litoměřických škol ve veslování na trenažeru 9.února 2019

Již osmý ročník Přeboru litoměřických základních škol ve veslování na trenažeru hostila ve středu 7. února 2019 opět tělocvična ZŠ Havlíčkova. Letošního ročníku se zúčastnili žáci 4. až 8. tříd šesti škol. Čtvrťáci se představili na trati dlouhé 250 metrů, závodníci od 5. do 8. třídy potom na dvojnásobné distanci. Hodnoceny byly výkony jednotlivců a také celých družstev, ve které se nejvíce dařilo „domácím“ závodníkům ZŠ Havlíčkova, kteří tak obhájili vítězství z loňského ročníku. Druhé místo obsadila ZŠ Ladova a třetí se umístila reprezentace ze ZŠ Masarykova.


V závodech jednotlivců se na stupních vítězů vystřídali tito závodnící:


4. třída – chlapci – 1. Adam Mejta (Masarykova), 2. D. Štulla (B. Němcové), 3. J. Podráský (Ladova)


4. třída – dívky – 1. Tereza Smidtová (Lingua Universal), 2. E. Woznická (Na Valech), 3. V. Vítová (Havlíčkova)


5. třída – chlapci – 1. David Filip, 2. V. Kratochvíl (oba B. Němcové), 3. J. Ustrnul (Ladova)


5. třída – dívky – 1. Linda Zahálková (Masarykova), 2. S. Zahrádková, 3. K. Businská (obě Havlíčkova)


6. třída – chlapci – 1. Patrik Simon (Ladova), 2. V. Vajgl (Lingua U.), 3. A. Pospíchal (Masarykova)


6. třída – dívky – 1. Barbora Jenešová, 2. A. Chalupová (obě Ladova), 3. A. Hartmanová (Havlíčkova)


7. třída – chlapci – 1. Ondřej Pour, 2. K. Laušman (oba Lingua U.), 3. J. Landa (Ladova)


7. třída – dívky – 1. Barbora Moravcová (Na Valech), 2. S. Myslíková (Lingua U.), 3. Š. Marjanková (Na Valech)


8. třída – chlapci – 1. Denis Ševčík, 2. A. Jánský (oba Masarykova), 3. V. Chabr (Havlíčkova)


8. třída – dívky – 1. M. Zikmundová, 2. S. Zahrádková (obě Havlíčkova), 3. N. Skálová (Ladova)


Pořadatelský sbor blahopřeje všem medailistům k úspěchu. Dále děkujeme všem ředitelům zúčastněných škol za vyslání týmů a speciálně paní ředitelce ZŠ Havlíčkova za poskytnutí prostor pro uspořádání závodů, pedagogickému doprovodu žáků a partnerům akce děkujeme za spolupráci a především všem závodníkům děkujeme za předvedené výkony a těšíme se za rok opět nashledanou.

Zimní soustředění litoměřického dorostu v Harrachově 31.ledna 2019

Ve dnech 23.-27.1.2019 proběhlo zimní soustředění v Harrachově pod vedením Pavly Struhové. Určitým způsobem navázalo na dříve pořádaná soustředění v nedaleké Rokytnici, na která účastníci dodnes vzpomínají. Letošní soustředění bylo komornější - vedle Pavly se ho zúčastnilo 7 veslařů a všichni se vešli do jedné dodávky opatřené dvěma střešními kufry. Přežití účastníků bylo zajištěno plnou přepravkou znamenitých řeznických výrobků od pana Struhy. Ubytování bylo v objektu TJ Jiskry Harrachov. V podkrovním apartmá se sice museli všichni trochu uskrovnit a zvyknout si na jednu koupelnu, ale výhled na můstky a šikovná lokalizace v centru to kompenzovaly. Je třeba zmínit pohostinnost předsedy Jiskry Oty Jiroutka (otec trenérů skokanské reprezentace), který umožnil i používání sauny a minitělocvičny.


Náplní dvoufázových tréninků byly především běžky, dále pak tabata. Jednou byly v akci rollery. Běžecké tratě v Harrachově jsou zřejmě méně prioritní a jistě by mohly být upravovány častěji, což se nejvíc projevilo, když napadlo nových 20cm sněhu. Účastníci soustředění při tomto sněhopadu museli několikrát vytlačovat auta uvízlá  v kopci a pomáhat odhazovat sníh okolo ubytovny. Ovšem právě o takových doplňkových aktivitách rozvíjejících jiné svalové skupiny a koordinaci píší publikace o vrcholovém sportu přímo v superlativech. Vedle tělesného drilu došlo i na romantiku při zastávce u Mumlavského vodopádu.


Soustředění splnilo cíl - vyčistit si čakry a nabrat z hor sílu k posunutí (nejen) veslařských limitů.


Text: V. Zadák

LItoměřičtí veslaři pod Mumlavským vodopádem, foto: V. Zadák
Labský čtyřboj žactva, Štětí 2019 24.ledna 2019

Labský čtyřboj je tradiční závod, který je součástí Zimního poháru mládeže, se ve Štětí  uskutečnil v sobotu 19. ledna 2019. Závod se skládá z trenažéru, překážkové dráhy, angličáků a hodu medicinbalem. Závodu se účastnili závodníci z celkem 16 klubů, ročníky 2005 a mladší. Cestu do města papíru podstoupili např. i mladí veslaři z Olomouce. Soupiska obsahovala úctyhodných 272 jmen a prověřila flexibilitu a nervový systém pořadatelů. Náš klub reprezentovalo celkem 18 borců. Medaili si odvezli Štěpánka Hojdarová za 1. místo a Lukáš Zadák za 3. místo. Oba v kategorii staršího žactva 2006. Štěpánce k senzačnímu výsledku jistě pomohly i řady judistických tréninků na tatami, které musí navíc zvládat. Závod byl rozptýlením v trochu již dlouhém čekání, než se začne zase „chodit na vodu“.


Text a foto: V. Zadák

Štěpénka Hojdarová na nejvyšším stupínku při vyhlašování vítězek kategorie žaček starších ve Štětí
II. kolo Poháru ČR na trenažeru, Praha 14.ledna 2019

Druhé kolo Poháru ČR v trenažerovém veslování pořádal VK Bohemians Praha v Hostivici 13. ledna 2019 a ve startovní listině nechyběli ani zástupci litoměřického veslování. Litoměřických veslařů se představilo celkem 6, tři dorostenky, dva junioři a jeden dorostenec. Na nejlepší umístění i čas dosáhl junior Matouš Bělohlávek, který vybojoval 12. místo v čase 6:31,2 a i přesto, že doufal v ještě o kousek lepší čas může být s výkonem jistě spokojený. Spokojený může být i druhý litoměřický zástupce mezi juniory Patrik Zadák, který prolomil hranici 6:40 a časem 6:38,1 se umístil na 24. příčce. Ještě o příčku lépe se umístila dorostenka Zuzka Zelinková v čase 8:14,6. O 3,1 vteřiny a 3 příčky níže doveslovala do cíle další dorostenka – Petra Hojdarová. M. Mertlová obsadila 53. příčku v čase 8:45,9. Mezi dorostenci byl z litoměřických veslařů jediný Matyáš Kynšt v čase 7:18,4 obsadil 41. příčku v neuvěřitelné konkurenci 92-členného startovního pole.


Vynikající výkon předvedl v kategorii juniorů litoměřický odchovanec Vojtěch Votruba, který v dresu ČVK Pardubice obsadil dělenou 6. příčku v čase 6:27,4.


Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

Ceník na rok 2019 3.ledna 2019

V kategorii dokumenty najdete aktualizovaný ceník na rok 2019.


 


Rozhodnutím výboru klubu došlo ke změně výše členských příspěvků, jejichž výše pro rok 2019 je stanovena na: 3 000 Kč/rok pro dospělé a 2 800 Kč/rok pro závodníky mládežnických kategorií, další sazby a údaje pro platbu členských příspěvků je možné najít v již zmíněném ceníku.

Neplatíš, poletíš... :-)
PF 2019 31.prosince 2018
PF 2019, facebook.com
Strana 4 z 46
III. kolo Poháru ČR ve veslování na trenžeru, Děčín 2020
European rowing indoor chamionship, Praha 2020
Zemřel Otakar Mareček
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron