Aktuality

Report z 68. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí 6.září 2022

68. Litoměřická regata s mezinárodní účastí 2022

 

O víkendu 27.-28. srpna proběhla na domácí vodě již 68. Litoměřická regata s mezinárodní účastí, které se kromě tuzemských klubů zúčastnily i veslaři z Polska, Maďarska, Slovenska, Německa a Kypru. Jako každoročně se závody bodovaly a byl vyhlášen i poháru klubů. Nejvíce bodů získal VK Hodonín, na druhém místě skončil domácí klub a na třetím místě se umístil klub německých veslařů z Pirny. Naši veslaři se ukázali na startu hned v 95 posádkách, z toho 19 posádek získalo medaili.

 

Naše nejmladší závodnice Kateřina Pašková se nebála na domácí vodě zasednout do českomoravského společenství na dvojskifu a s Hodonínskou závodnicí si dojely pro třetí místo. Dále Káťa startovala ve skifu žákyň jedenáctiletých, ve kterém projela cílem čtvrtá v pořadí.

 

Žáci mladší nezklamali ani na známé (a občas zrádné) domácí trati. Hned v závodě dvojskifů  Matyáš Fictum s Janem Ryžíkem ukázali, jak neuvěřitelnou rychlost mají, a i přes vypadnutí ze slajdu si dojeli pro vítězství, stejně tak si dojeli pro vítězství i v neděli (i bez karambolu na kolejničkách). Druhý litoměřický dvojskif Jaromír Doubek s Antonínem Brabcem dojeli na krásném třetím místě. Všichni čtyři spolu usedli do párové čtyřky a pod vedením kormidelnice Kindlové si dojeli pro krásnou medaili v tradičním litoměřickém dekoru.

 

Třináctileté a čtrnáctileté žákyně se postupně vystřídaly v různých disciplínách. Jako první disciplínu si vyzkoušely párovou čtyřku s kormidelníkem ve společenství Etchegoyen a Svobodová za Litoměřice s žákyněmi ze Štětí a Kypru dojely druhé. Ve dvojskifech startovali čtyři litoměřické lodě, Kočí s Holíkovou dojely 4., Pláničková s Řehákovou 2., Svobodová s hodonínskou žákyní čtvrté a Etchegoyen s Kypřankou 5.

 

Také žáci starší se předvedli téměř ve všech pro ně vypsaných disciplínách. Nejprve startovali na párové čtyřce s kormidelníkem ve složení Mejta, Brabec, Gall a Horák a pod vedením kormidelnice Rúfusové doveslovali na druhém místě, další litoměřičtí žáci Kulíšek, Pašek a Skřivánek usedli do společenství s VKO Louny a doveslovali na pěkném třetím místě. V závodech dvojskifů jsme získali 1. místo (Mejta s Brabcem), 2. místo (Gall s Horákem), 4. místo (Skřivánek spol. s Louny) a 5. místo (Kulíšek s Paškem). Na startu skifů jsme mohli vidět všechny již zmíněné žáky, Mejta, Brabec a Pašek získali vyslouženou medaili za vítězství.

 

Dorostenky se chopily párových i nepárových vesel. Na skif si sedly Dušková, která dojela druhá, Vágnerová pátá, Šeblová čtvrtá a Myslíková druhá. Závod dvojskifů byl jako každoročně rozdělen na rozjížďky a finále, neboť šlo o závod O cenu města Litoměřice. Z litoměřických čtyř dvojskifů postoupil do finále pouze jeden, Dušková s Vágnerovou, které nakonec projely cílem jako páté. Na párové čtyřce bez se spojily litoměřické dorostenky Vágnerová se Svobodovou s mělnickými, dojely třetí a čistá litoměřická párovka Dušková, Marešová, Illichmannová a Myslíková obsadila druhé místo. Závod na dvojce „bez“ si zajely Vágnerová s Myslíkovou, v cíli hodnoceny jako čtvrté a Marešová s Illichmannovou, kterým vítězství těsně uniklo. Do párové i nepárové čtyřky zasedla stejná posádka, jen místo Myslíkové se k dívkám v párové čtyřce připojila A. S. da Palma, a společně doveslovaly druhé.

 

Dorostenci Balaštík, Zadák a Záruba se společně prostřídali na různých disciplínách. Balaštík a Zadák projeli na dvojskifu cílem druzí v pořadí. Zadáka a Zárubu jsme mohli vidět na párové čtyřce s dorostenci v mělnickém a v děčínském dresu, společně si pak dojeli pro medaili, ve stejném složení kluci jeli i na nepárové čtyřce a i zde si dojeli pro vítězství. Záruba zvítězil i na skifu, Zadák dojel těsně druhý a Balaštík třetí. Záruba se Zadákem, si jako třešničku na dortu, vyjeli další medaili na dvojce bez kormidelníka.

 

Kategorie juniorek měla disciplíny spojeny s kategorií žen. Na dvojkách „bez“, proti sobě závodila Kalousová s brandýskou veslařkou, dojely druhé, proti sestrám Krejzovým z kategorie žen, které dojely třetí. Takto to pokračovalo i v závodě nepárových čtyřek, kde se spojily Hříbalová a Krejčová s veslařkami z Děčínaa v této posádce si dojely pro vítězství před čistou litoměřickou posádkou ve složení P. Krejzová, T. Krejzová, Rúfusová a Mertlová. I na párových čtyřkách se dívky spojily s Děčínem a opět si dojely pro 1. místo, klubová litoměřická párovka projela cílem jako druhá. Krejčová na skifu dojela druhá. V závodě dvojskifů si T. Krejzová s M. Mertlovou dojely pro medaili, Hříbalová s Rúfusovou dojely třetí, Krejčová s Kalousovou páté.

 

Oba litoměřičtí junioři Miroslav Vokálek a Štěpán Fronk se zapojili do závodu skifů juniorů, který byl vypsán jako Memoriál Josefa Straky, tudíž byl rozdělený na sobotní rozjížďky a nedělní finále. Oba litoměřičtí veslaři postoupili do finále, Fronk dojel 5., Vokálek si dojel pro vítězství a stal se prvním litoměřickým držitelem této drahocenné trofeje, vytvořené podle návrhu paní Sylvie Kroupové, dcery legendárního veslaře, trenéra a bývalého předsedy litoměřického klubu Josefa Straky. Vokálek ještě usedl do společenství s ústeckým veslařem a společně si dojeli pro další medaili na dvojskifu. Oba zmínění junioři se spojili s O. Hamerníkem ml. a s Roudnickým veslařem a na párové čtyřce dojeli druzí.

 

Zastoupení jsme měli i v mužích masters na skifech a na párové čtyřce. Na skifech náš klub reprezentovali Martin Matula, který dojel první, a Vojtěch Zadák, který dojel druhý. Do párovky odhodlaně usedli Hamerník, Vahalík, Březina a Dadejík a společnými silami dojeli čtvrtí, když v závodě ve kterém, se na start postavili dva členové legendární párové čtyřky, která zvítězila na MSJ v Montrealu 1992, J. Vahalík a V. Helšus předjela litoměřická párová čtyřka lounskou posádku, ve které vesloval, již zmíněný, V. Helšus.

 

Diváci mohli vidět tradiční závod mužských osmiveslic. Závod byl napínavý až do samého konce, a nakonec vyhrála osma s Karlem Žižkou na kormidle ve složení Kindl, Ryžík, Bělohlávek, Dadejík, Marjanko, Svoboda, Hamerník ml. a Lachman. Druhou osmu dokormidlovala Myslíková do cíle ve složení Matušík, Matula, Weber ml., Šanda, Hamerník st., Březina, Vahalík a Šmerda. Závod se zdál být domluvený, s tím, že se posádky vyrovnaně proveslují na metu 1500 metrů a utkají se na sprinterské distanci, ale nebylo tomu tak, šlo o naprosto otevřený souboj, kdy obě lodě předváděli maximální nasazení hned od startu a posádka vedená kormidelníkem Žižkou 500 metrů před cílem předvedla excelentní nástup, na který soupeři nedokázali adekvátně zareagovat, ale předchozích 1500 metrů bylo nádherným soubojem posádek složených z veslařů několika generací, ve kterých nechyběl předseda klubu, ale také člen osmiveslice, která vyhrála pražské Primátorky ve (tehdy ještě) veteránské kategorii „C“ (posádka v průměrném věku nad 43 let) v roce 1997 a spousta veslařů, kteří v té době ještě vůbec nebyli „na světě“ :-)

 

Dvojskif dorostenek O cenu města Litoměřice vyhrálo společenství Roudnice n/L a pražské Slavie, Vachková s Hurníkovou, druhé dojely Bloudková s Vyhnalovou z Blesku Praha a na třetím místě skončila posádka Hodonína, Lupačová a Hošková.

 

Závod skifu juniorů, Memoriál Josefa Straky ovládl, již zmíněný, Miroslav Vokálek z domácího klubu, v závěsu za domácím dojel Cedrik Březnovský z Roudnice n/L a na třetí pozici se umístil Vít Říha z veslařského klubu Perun Ostrava.

 

Všem závodníkům děkujeme za účast a domácím veslařům za vzornou reprezentaci klubu. Děkujeme sboru rozhodčích a organizačnímu týmu za hladký průběh regaty. Děkujeme divákům a přátelům veslařského sportu za podporu a krásnou závodní atmosféru. Všem závodníkům děkujeme za předvedené výkony, gratulujeme vítězům a těšíme se za rok opět u Labe v Litoměřicích na shledanou.

 

Text: T. Krejzová, drobné úpravy J. Weber

dorostenec L. Zadák získal na Litoměřické regatě několik medailí, foto: Š. Krejzová
Poděkování pořadatelů 68. Litoměřické regaty 30.srpna 2022

Pořadatelé závodů 68. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí děkují všem zúčastněným za zdárný a hladký průběh závodního víkendu.

Děkujeme všem zúčastněným klubům, že se nám i přes nepřízeň osudu podařilo závody v sobotu dokončit. Děkujeme zejména Moravským oddílům za účast a za možnost poměřit si síly s veslaři z Polska, Maďarska a Slovenska. Rovněž děkujeme za účast oddílu z Kyperského Limassolu a oddílům ze sousedního Německa.

Díky patří všem závodníkům ze jejich předvedené výkony a krásné veslařské souboje, dle pravidel a v duchu fair play, poděkování náleží rovněž sboru rozhodčích za řízení závodů, řidičům motorových člunů, všem členům klubu a jejich rodinným příslušníkům za pomoc s organizací závodů, přípravou dráhy, skvěle zvládnutý catering a také bleskový úklid po skončení závodů.

Velké poděkovaní patří také litoměřickým trenérům a jejich mládeži, že po skončení závodů pomohli se závěrečným úklidem.

V neposlední řadě děkujeme partnerům klubu i regaty za podporu, bez níž by nebylo možné závody v tomto rozsahu vůbec uskutečnit.

Děkujeme a těšíme se zase za rok v Litoměřicích na shledanou.

Výsledky najdete ke stažení na webu ČVS, fotogalerie ze závodů je potom na klubovém rajčeti.

Životní jubileum M. Laholíka 29.srpna 2022

Za účasti legend (nejen) litoměřického veslování proběhla v průběhu nedělního programu 68. Litoměřické regaty v sále loděnice malá oslava. Legendární litoměřický odchovanec, účastník OH v Montrealu, medailista z MS v Luzernu 1974 a vítěz mnoha prestižních regat pan Miroslav Laholík přijímal gratulace k sedmdesátým narozeninám.

Ke gratulantům se přidáváme a přejeme především pevné zdraví.

Bronzová párovka z MS v Luzernu '74, M. Laholík 2. z prava, zdroj foto: veslo.cz
68. Litoměřická regata s mezinárodní účastí je rozlosována 23.srpna 2022

Dne 23.8.2022 byla rozlosována 68. Litoměřická regata s mezinárodní účastí. V následujícím odkaze se dostanete na rozlosování, časový pořad a zápis z losování.


Pořadatelský sbor srdečně zve všechny příznivce veslařského sportu k účasti na této tradiční akci. Těšíme se na vaši účast.

Třeboňská regata a soustředění 2022 23.srpna 2022

V týdnu od 13. do 21. srpna 2022 se litoměřičtí veslaři napříč mládežnickými kategoriemi zúčastnili soustředění na třeboňském rybníce Svět. Výprava byla více než čtyřicetičlenná a soustředění proběhlo bez vážnějších komplikací, za což si zaslouží poděkování všichni účastníci a velký obdiv vedení výpravy.

Soustředění bylo zakončeno účastí na třeboňské regatě, včetně pátečního beach sprintu, což je nová veslařská disciplína, jejíž základ je závod na lodích pro veslování na moři. Několik litoměřických závodníků si velmi dobře vedlo v kvalifikačních jízdách, bohužel přes semifinálové jízdy se dokázal probojovat jen dvojskif juniorů „mix“ V. Hříbalové a Š. Fronka, který obsadil konečné druhé místo.

Na regatě samotné, resp. ve výsledkové listině jsem napočítal účast celkem jedenašedesáti posádek se zastoupením litoměřických veslařů, které projely pomyslnou cílovou páskou. Sedmi z tohoto neuvěřitelného počtu se podařilo zvítězit, přičemž hned o tři vítězství se postarali mladší žáci Matyáš Fictum a Jan Ryžík, kteří zvítězili v sobotu i v neděli na dvojskifu a ještě byli členy párové čtyřky společně s Jaromírem Doubkem, Antonínem Brabcem a kormidelnicí Elen Kindlovou. Zvítězili také skifaři Kateřina a Jindřich Paškovi (přípravka a starší žáci) a Miroslav Vokálek (junioři) a dvojskif „mix“ M. Duškové a M. Brabce. Dalších 12 posádek doveslovalo na druhém místě, patnáct přidalo umístění na třetí pozici.

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu a v sekci závody obsáhlejší report od Terezky :-)

68. Litoměřická regata s mezinárodní účastí 22.srpna 2022

Další, již 68. ročník Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se uskuteční, s cílem u veslařské loděnice pořádajícího VK Slavoj Litoměřice na Střeleckém ostrově, tento víkend, tedy 27. a 28. srpna 2022.


Těšit se můžeme na hojnou účast, silnou konkurenci, krásné sportovní výkony, tradiční originální medaile a hodnotné ceny pro vítězné posádky, letos také na nové občerstvení, ale i známé krásné okolní prostředí historického města Litoměřice a parku v okolí loděnice a možná také prestižní závod mužských osmiveslic.


Skutečně prestižní potom budou tři speciální závody – skif juniorů, Memoriál Josefa Straky, osmiveslice dorostenců, Memoriál Karla Merunky a dvojskif dorostenek, závod "O cenu města Litoměřice", jejich finálové jízdy by měly proběhnout v neděli kolem poledne, snad i za účasti domácích posádek (ve skifu juniorů se od věnování závodu památce legendárního veslaře a trenéra Josefa Straky zatím nepodařilo zvítězit domácímu závodníkovi).


V průběhu týdne budou postupně přidávány aktuální informace, včetně odkazů ke stažení.

Ceny pro vítěze 67. ročníku, foto: Š. Krejzová
MČR dorostu, juniorů a seniorů 2022 29.června 2022

MČR dorostu, juniorů a seniorů 2022 - dvě medaile a Vokálek opět šampionem

Týden po „dětské“ republice, tedy 24.6.-26.6. 2022, se litoměřická výprava vrátila zpět do Račic, ale tentokrát složená z veslařů dorosteneckých, juniorských a seniorských kategorií. Počasí se měnilo jako na horské dráze, ale oproti mladším kolegům z předchozího týdne mohli naši závodníci závody dokončit v plném rozsahu. Celkově naši veslaři vybojovali 11x finále B a 8x finále A, ale především jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili.

Celé závody se navíc nesly v duchu spolupráce litoměřických veslařů s veslaři z Ukrajiny, startujícími v dresu KVS Štětí, se kterými jsme vytvořili několik společenství. Spolupráce, která započala již na jaře tak přinesla i několik pěkných výsledků na sportovním vrcholu sezony, včetně jedné z litoměřických medailí.

Dorostenci startovali dohromady ve čtyřech nepárových disciplínách. Ondřej Záruba a Lukáš Zadák závodili na dvojce bez kormidelníka, kde si dojeli pro skvělé „bramborové“ umístění, dále zasedli společně s ukrajinskými veslaři do nepárové čtyřky bez kormidelníka a po pěkném dojezdu se mohli radovat ze stříbrné medaile. Kluci si ještě zajeli čtyřku, tentokrát s kormidelníkem, ale místo Záruby usedl do lodi Balaštík a pod vedením kormidelnice Rúfusové dojeli šestí v „malém“ finále. Balaštík si zároveň vyzkoušel s ústeckými, roudnickými a štětskými veslaři závod na osmiveslici, která obsadila deváté místo.

Litoměřické dorostenky Marešová, Illichmannová a Dušková spojily síly s Ukrajinkou, v dresu KVS Štětí, usedly do párové čtyřky a perfektní jízdou si dojely pro vítězství ve finále B. Párovky Svobodová a Šeblová s Děčínem a Moravcová s Mělníkem bohužel nepostoupily do nedělních finálových jízd. Dále se děvčata chopila nepárových vesel, a to přesně Vágnerová s Myslíkovou na dvojce bez, které dojely celkově osmé. V disciplíně nepárových čtyřek bez kormidelníka se nám ukázaly hned dvě litoměřické posádky, jedna ve finále B a druhá ve velkém finále. Po vydařené jízdě jako druhé ve finále B dojely da Palma, Vágnerová, Moravcová a Šeblová. Druhá posádka ve složení Marešová, Illichmannová, Dušková a Myslíková si dojela pro krásné šesté místo, výkon bohužel zřejmě negativně ovlivnila nešťastná výměnu členek posádky z důvodu nemoci, a i přesto si myslím, že dívky zajely perfektně.

Také junioři ukázali, že jsou konkurenceschopní a vybojovali pro náš klub další, tentokrát zlatou, medaili, zásluhou dvojskifu Mirka Vokálka ve společenství s nymburským veslařem. Mirek tak ukázal svou extratřídu a dal zapomenout na nevydařené oblastní mistrovství, když navázal na loňské vítězství ve stejné disciplíně mezi dorostenci, tehdy to bylo se Štěpánem Fronkem, tomu ale letos přípravu komplikovaly zdravotní problémy, a tak nakonec startoval jen ve větších posádkách. Mirek Vokálek usedl právě se Štěpánem Fronkem a ukrajinskými veslaři do párově čtyřky, která cílem projela na krásném pátém místě. Již zmínění litoměřičtí borci se představili společně s ukrajinskými veslaři také na osmiveslici, která vybojovala vítězství ve finále B.

Juniorky Krejčová, Hříbalová a Kalousová usedli do nepárové čtyřky s ukrajinskou juniorkou a ve finále A projely cílovou čárou jako šesté v pořadí. Kalousová s Hříbalovou usedly do osmy složené z veslařek z „labských“ klubů a pěkné čtvrté místo bylo dalším litoměřickým výsledkem těsně pod stupni vítězů. Výše zmíněné juniorky usedli s ukrajinskými závodnicemi do tentokrát párové čtyřky a se svým konečným osmým místem se vešly do top 10 nejlepších, stejně jako Rúfusová, která ve společenství s Brandýsem a ČVK Praha dojela 9. Krejčová pokračovala ve svém představení na nepárových disciplínách a s děčínskou veslařskou na dvojce bez si doveslovala pro pěkné páté místo.

Zastoupení jsme měli i v mužské kategorii, a to konkrétně představením litoměřických „závodících trenérů“ O. Hamerníka ml. a M. Bělohlávka, kteří společně s brandýskými veslaři usedli do nepárové čtyřky „bez“ a získali celkově 10. místo, a Patrika Zadáka, který ve společenství se Slávií na osmě dojel třetí v malém finále, tedy celkově devátý.

V seniorské kategorii závodily na tomto Mistrovství i ženy z Liroměřic. Sestry Krejzovy s Mertlovou odpustily od povinností, chopily se vesel, zasedly do nepárové čtyřky s děčínskou závodnicí a celkově dojely osmé.

Velké díky patří trenérům za hladký průběh závodů a podporu závodníků.

Všem závodníkům gratulujeme k jejich výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a věříme, že v dalším průběhu sezony uvidíme další skvělá představení litoměřických veslařů a za rok snad i některého z „našich“ v některé z posádek ozdobené státní vlajkou na lopatkách vesel.

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

Text: T. Krejzová, úpravy: J. Weber

M. Vokálek s medailí pro mistra ČR na 2x jři, foto: T. Krejzová
MČR mladšího a staršího žactva 2022 25.června 2022

Třetí červnový víkend patřil v račické Labe aréně závodům Mistrovství České republiky mladšího a staršího žactva a tak se od pátku 17. června do neděle 19. června utkali nejmladší veslaři z českých zemí na svém vrcholu sezony. Bohužel některé o jejich sezónní vrchol připravilo počasí a teplota, ve které je veslařské závodění už jen hazardem se zdravím.

V pátečním programu se představily litoměřické posádky v devatenácti jízdách, v sobotní části závodů jsme mohli litoměřické dresy vidět v sedmnácti semifinálových závodech a do nedělního programu měly zasáhnout litoměřické posádky v šestnácti jízdách. Bohužel předčasné ukončení regaty znamenalo „stop“ i pro pět litoměřických posádek, největší smůlu měli Antonín Brabec na skifu mladších žáků a dvojskif starších žaček, kteří přišli o šance na medailový souboj. Jde ale o mladé závodníky a tyto jízdy budou nahrazeny, budou součástí programu podzimního MČR ve sprintu a třeba tam litoměřické posádky některou z medailí skutečně vybojují (více informací najdete na svazovém webu).

Celkem pět litoměřických posádek zasáhlo do bojů o medaile a vylovit stříbrnou sadu za druhé místo dokázala párová čtyřka mladších žáků ve složení Antonín Brabec, Jaromír Doubek, Matyáš Fictum, Jan Ryžík a kormidelnice K. Rúfusová, pod vedením nestárnoucího trenéra Radomila Peterky a jeho spolupracovníků. Fictum s Ryžíkem navíc přidali skvělé páté místo na dvojskifu a A. Brabec o svou šanci na skifařskou medaili zabojuje na podzim (viz. výše).

Jen těsně pod stupni vítězů dokončil svůj finálový závod Mikoláš Brabec na skifu starších žáků a ve dvojskifu s Adamem Mejtou obsadil šestou příčku. Bratři Brabcové se tedy představili na těchto závodech ve skvělé formě a můžeme se jistě těšit na jejich další skvělé výsledky i na následujících regatách.

Nádherné páté místo vybojovala i skifařka Alžběta Pláničková, jejíž partnerka z dvojskifu Štěpánka Řeháková obsadila čtvrtou příčku ve finále „B“ a na podzimním dokončení přerušené regaty budou mít děvčata na dvojskifu také jistě ambice zabojovat o nejvyšší příčky.

Ve finále „B“ dokázala zvítězit čtyřka s kormidelníkem starších žaček a obsadila tak celkovou sedmou příčku, dvojskif 13-ti letých starších žáků dovesloval na třetí a celkově tedy deváté pozici. Další dvě posádky své závody neodjely kvůli již zmíněnému předčasnému ukončení závodů.

Ve finále „C“ zvítězila párová čtyřka starších žaček i skifařka E. Svobodová mezi mladšími žačkami a jedna litoměřická posádka opět nemohla startovat.

Kompletní výsledky najdete tradičně na svazovém webu, pokud bude report od někoho z účastníků nebo trenérského štábu, najdete jej v sekci závody.

Nová čtyřka pořízena s podporou Nadace ČEZ 16.června 2022

Novou párovou čtyřku se podařilo získat do litoměřické loděnice, jde o špičkovou závodní loď, která jistě přinese spoustu šancí na skvělá umístění litoměřických závodníků. Projekt pořízení této lodi podpořila Nadace ČEZ.

nová čtyřka v areálu VK Slavoj Litoměřice, foto: O. Hamerník
Mistrovství oblasti Labe, 2022 14.června 2022

Mistrovství oblasti Labe letos hostila račická Labe aréna v sobotu 11. června a v neděli 12. června 2022. V nedělním (finálovém) programu jsem napočítal ve výsledkové listině celkem 45 posádek s účastí závodníků litoměřického Slavoje. Celkem se podařilo vybojovat osm vítězství, při čemž ve dvou případech se na start postavila pouze jedna loď (závod osmiveslic dorostenek a čtyřek s kormidelníkem starších žaček). Z vítězství se tak radovali především mladší žáci Matyáš Fictum a Jan Ryžík, kteří zvítězili na dvojskifu a společně s Antonínem Brabcem, Jaromírem Doubkem a kormidelnicí Elen Kindlovou i na párové čtyřce. Dvě vítězství vybojovali také dorostenci Záruba se Zadákem – na dvojce a čtyřce bez kormidelníka (ve spol. s ukrajinskými veslaři v barvách KVS Štětí). Ve společenství s Ukrajinci zvítězili také junioři Fronk a Vokálek na osmiveslici. Poslední litoměřické vítězství přidaly skvělé starší žačky Pláničková s Řehákovou na dvojskifu třináctiletých, když na třetím místě doveslovala druhá litoměřická loď ve složení Svobodová-Kavková.

Dalších třináct posádek se umístilo na druhém místě, sedm obsadilo místo třetí, dvanáct doveslovalo na 4.-6. pozici a pět zasáhlo do bojů v jízdách tzv. malého finále.

Kompletní výsledky jsou k dispozici na svazovém webu, fotky na rajčeti a dojmy ze závodů od Terezky Krejzové najdete v sekci závody i nadcházející víkendy budou v Račicích patřit veslařům – tento Mistrovství ČR žactva a ten další stejným závodům dorostu, juniorů a seniorů. Litoměřičtí závodníci budou jistě vděční za podporu a povzbuzení, račický areál je nedaleko, tak věříme v hojnou účast příznivců litoměřického veslování.

mladší žáci s trenéry na oblastním mistrovství 2022, foto: T. Krejzová
Strana 4 z 58
Káčin memoriál 2023
MČR ve sprintu 2023 - Vokálek s Fronkem dvakrát zlatí
Poděkování kapitána klubu
Třeboňský Beach sprint a regata s mezinárodní účastí 2022
2.září 2022
V týdnu od 13. do 19. srpna 2022 litoměřická čtyřicetičlenná výprava absolvovala soustředění v Třeboni, do které se náš klub opět vydal po třech letech. Toto soustředění bylo...
MČR žactva 2022
28.června 2022
Mistrovství ČR žactva 2022, report od Terezky Krejzové:
O víkendu 17.6. – 19.6. 2022 proběhlo v Račicích Mistrovství české republiky mladšího a staršího žactva. Žákovské...
Mistrovství oblasti Labe 2022
24.června 2022
O víkendu 11.-12. června se v na račickém kanále konalo Mistrovství oblasti Labe, které bylo pro litoměřickou mládež velice důležitými závody, neboť šlo o kvalifikaci na Mistrovství...

Designed by Cammeron