Aktuality

63. Litoměřická regata s mezinárodní účastí 20.srpna 2017

63. Litoměřická regata s mezinárodní účastí se uskuteční již tento víkend!

 

V sobotu 26. srpna 2017 je start závodů naplánován na 10:30 hodin a v neděli na 8:00 hodin.

Rozlosování je dostupné v následujícím odkazu

 

 

Bližší informace najdete v CVVS a sledovat můžete také facebook litoměřického klubu

 

 

Ilustrační foto, Z. Šuma
Pozvánka na společný trénink svěřenců F. Bubeníka 1.srpna 2017

Skupina bývalých svěřenců pana Františka Bubeníka zve své členy na společný trénink ročníků 1963-1976.

 

Trénink se uskuteční 9. září 2017 od 14-ti hodin na loděnici VK Slavoj Litoměřice. Po skončení tréninku a závodu osmiveslic bude následovat beseda s trenérem. Je zajištěno bohaté občerstvení a podmínkou účasti je vhodné sportovní oblečení.

 

Pořadatelé prosí z organizačních důvodů o potvrzení účasti nejpozději do 6. 9. 2017 na mail: jitka.kuhnlova@lubstar.cz, startovné je 199 Kč a na setkání se těší i trenér František Bubeník.

F. Bubeník se svou tréninkovou skupinou, foto: archiv L. Bruncvíkové
Václav Vébr slaví 91. narozeniny 7.července 2017

Dnes slaví své 91. narozeniny Čestný člen ČVS pan Václav Vébr, ke krásnému výročí přejeme panu Vébrovi vše nejlepší a především pevné zdraví a radost ze života.

V. Vébra připomínáme na archivní fotografii z roku 1952 (V. Vébr na fotografii stojí první zleva) pořízené při odjezdu na závody, srovnání množství lodí i způsob přepravy se současností působí až úsměvně, ovšem výsledky, kterých dosahovala generace Václava Vébra, můžeme dodnes považovat za zlatou éru litoměřického veslování.

V. Vébr, první zleva na archivní fotografii
MČR dorostu, juniorů a seniorů 2017 4.července 2017

Dvě medaile a celkem tři finálové účasti, taková je bilance MČR dorostu, juniorů a seniorů 2017 pro litoměřické veslaře. MČR se konalo v Račicích od 30. června do 2. července a náš klub měl zastoupení v kategoriích dorostu a juniorek, bohužel v juniorech ani seniorských kategoriích jsme letos zastoupeni nebyli. O zisk obou medailí se postarali dorostenci, když stříbrnou vybojovali Jan Prokeš a Otakar Hamerník ve společenství s veslaři z Vajgaru Jindřichův Hradec na čtyřce s kormidelníkem a bronzovou získal Patrik Zadák na párové čtyřce ve společenství s veslaři z Hodonína. Ve vítězné párové čtyřce potom startoval odchovanec klubu V. Votruba, nyní závodník ČVK Pardubice, trenérkou stříbrné posádky VK Slavie Praha je také původně litoměřická veslařka Martina Součková.


Třetí finálové umístění získala osma juniorek, ve které ve společenství s veslařkami z Neratovic, Ústí nad Labem a Slavie Praha, závodily K. Vejmolová, P. Krejzová a T. Zelinková. Tato osmiveslice se umístila těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.


Dalším posádkám postup do finále bohužel unikl, ale ve jízdách finále „B“ o 7. až 12. místo jsme se mohli radovat ze čtyř triumfů. Konečné sedmé místo tedy mají ve výsledcích zapsány tyto posádky: dvojskif dorostenců M. Hanzík a P. Zadák, dvojskif dorostenek, ve kterém jela T. Šantinová ve spol. s roudnickou veslařkou, dvojka dorostenců J. Prokeš a O. Hamerník, kterým postup do finále z opravné jízdy unikl o necelou vteřinu a párová čtyřka juniorek ve složení: Vejmolová, Smutková, P. Krejzová a T. Zelinková.


Na celkově osmé příčce dojela párová čtyřka dorostenek ve složení: N. Kindlová, Krucká a Šantinová ve spol. s VK Roudnice n/L. Celkově devátá skončila dorostenka T. Šantinová na skifu a konečnou dvanáctou příčku si potom zapsala párová čtyřka dorostenců Hanzík, Bělohlávek, Dianiška a Špringl.


Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu

Bronzová párová čtyřka dorostenců, spol. LITM + HODN, foto: P. Krejzová
Šest medailí z MČR žactva 2017 27.června 2017

Mistrovství České republiky žactva 2017 proběhlo v račické Labe aréně od pátku 23. do neděle 26. června. Pro mladé závodníky VK Slavoj Litoměřice byla tato regata vrcholem sezony, bohužel po celé tři dny provázel závody silný vítr a vlny. Přesto se litoměřičtí veslaři dokázali šestkrát prosadit i na medailové příčky.

Velmi zajímavou bitvu o medaile slibovaly výsledky semifinálových jízd párových čtyřek mladších žáků, startovní pole v této disciplíně čítalo přes 40 posádek a časy vítězů všech tří semifinálových jízd se vešly do jedné vteřiny. Vítěznou posádku druhého semifinále tvořila litoměřická čtveřice ve složení: Matěj Lacko, Mirek Vokálek, Adam Kvašňák a Mikoláš Šmerda, kormidlovaná J. Štechem. Chlapci tím předvedli svou kvalitu a dobré vyhlídky pro nedělní finálovou jízdu, ve které nakonec nestačili jen na vítěznou posádku Pardubic a před třetí lodí VK Blesk Praha si doveslovali pro stříbrné medaile.

Dvojskif žaček starších ve složení Monika Mertlová a Tereza Krejzová také zvítězil ve své semifinálové jízdě a zaznamenal celkově druhý nejlepší čas, nedělní finále potom potvrdilo formu této posádky, protože děvčata doveslovala do cíle na druhém místě za lodí VK Blesk Praha a položili stříbrný základ sbírky medailí litoměřických starších žaček. Do této sbírky byl dalším příspěvkem bronz párové čtyřky ve složení T. Krejzová, M. Mertlová, P. Hojdarová, V. Štěchová a korm. E. Heřmánková, která nestačila jen na posádky Slavie Praha a Pardubic. V klubové párové čtyřce nezávodila Zuzka Zelinková, ale mrzet ji to nemuselo ani trošku, protože se představila na skifu starších žaček 13-letých a skvostné představení završila ziskem stříbrné medaile, když v cíli byla dříve jen veslařka z Jindřichova Hradce a před třetí závodnicí ČVK Pardubice měla Zuzka bezpečný náskok 5-ti vteřin. Jakoby Zuzčina medaile byla inspirací pro Viktorii Štěchovou, která se představila ve stejné disciplíně mezi o rok staršími děvčaty. Viki postoupila do finále z poslední postupové pozice, ale papírové předpoklady dokázala doslova zadupat do země, když se v cíli radovala ze stříbrné medaile za skvělé druhé místo. Starší žákyně tak dokázaly navázat na své úspěchy z předchozích let, když se postaraly o zisk čtyř ze šesti litoměřických medailí na této „mistrovské“ regatě.

Poslední cenný kov do litoměřické sbírky přidal dvojskif mladších M. Vokálek a M. Lacko, kteří ke stříbru z párové čtyřky doplnili svou kolekci ještě o bronzovou medaili z dvojskifu. V tomto finále se o medaili poprala ještě druhá litoměřická posádka - M. Šmerda a R. Kosík, ti sice na stupně vítězů nedosáhli, ale již samotná účast ve finále je skvělým úspěchem této posádky.

Ve finálových jízdách se představily ještě párové čtyřky mladších žaček a starších žáků, a přestože obě posádky předvedly své maximum, bohužel na medailový úspěch to nestačilo a skončily shodně na pátých místech.

Bohužel i trocha smůly patří ke sportu, litoměřičtí veslaři si ji vybrali v párových osmách MIX mladšího žactva, kde litoměřická posádka bojovala o medailovou pozici, ale jedna ze závodnic zavadila veslem o vlnu a chytla pověstného kraba a protože se závodila na sprinterské trati, ztrátu se již nepodařilo dohnat. Z. Zelinková a V. Hříbalová, ve společenství se Slávií Praha, na párové čtyřce starších žaček zase přišli o šanci na lepší umístění ve finále B, když jedné z veslařek prasklo veslo v průběhu závodu.

Fotografie ze závodů si můžete prohlédnout zde, výsledky potom najdete na svazovém webu.

Úspěšná párová čtyřka mladších žáků, foto: P. Krejzová
Mistrovství oblasti Labe 2017 14.června 2017

Mistrovství oblasti Labe 2017 hostila račická Labe aréna o víkendu 10. a 11. června. Protože se jedná o bodované závody a navíc pro některé mládežnické kategorie o kvalifikaci pro Mistrovství ČR byla účast v Račicích skutečně kvalitní. O to více může těšit příznivce litoměřického veslování zisk čtyř titulů Mistra oblasti Labe a další dvě umístění na prvním místě, kde se titul neuděloval z důvodu účasti jediné přihlášené posádky.

O největší úspěchy se postarali mladší žáci na párové čtyřce (sestava: Vokálek, Lacko, Šmerda, Kosík a korm. Štěch), dorostenci Prokeš a Hamerník na dvojce, starší žákyně Štěchová na skifu a dvojskif T. Krejzové s M. Mertlovou ve stejné kategorii. K zisku mistrovských titulů na dvojce dorostenců a dvojskifu starších žákyň jistě dopomohla i možnost závodit na nových lodích, které byly pořízeny za podpory Nadace ČEZ.

Obrovským překvapením i pro litoměřický trenérský tým bylo fantastické druhé místo Elen Kindlové na skifu v nejmladší kategorii, další druhá místa potom přidaly tyto posádky: párová čtyřka starších žákyň, dvojky bez kormidelníka dorostenek i dorostenců, čtyřka bez kormidelníka dorostenek, skifařka Z. Zelinková mezi staršími žákyněmi 13-ti letými a dvojskif mladších žáků Vokálek-Lacko.

Na třetích místech se umístila čtyřka párová mladších žákyň, čtyřka bez kormidelníka juniorek a osma mužů, která jela v improvizované sestavě a věkovým průměrem se jednalo o jednoznačně nejstarší posádku v celém programu regaty.

Velkou smůlu si vybrala párová čtyřka starších žáků, posádku sestavil trenér Peterka až v průběhu jara, ale i přesto se podařilo vytvořit velmi silný tým, který v sobotním programu zvítězil v rozjížďce a zajistil si tak postup do nedělního finále, ambice na umístění na předních příčkách však zhatily zdravotní komplikace stroka posádky, který musel v sobotu večer vyhledat lékařské ošetření a neděli místo na závodišti strávil na nemocničním lůžku. Mladému veslaři přejeme brzké uzdravení a doufáme, že svou kvalitu bude moci předvést v plné síle na nadcházejícím Mistrovství ČR žactva.

 

Výsledky závodů najdete ke stažení na svazovém webu, téměř 500 fotek ze závodů najdete zde

Ilustrační foto, P. Krejzová
104. Pražské Primátorky 5.června 2017

Ze 104. Primátorek bohužel početná litoměřická výprava žádnou medaili nepřivezla, ale přesto nelze než tyto závody hodnotit jako úspěšné. Podařilo se totiž posbírat několik velmi cenných umístění. Nejlepšího umístění dosáhli starší žáci Jan Marjanko a Vojtěch Fiala ve společenství s veslaři z Boletic, Roudnice a Hamru, jejichž osma dorazila do cíle slavného závodu na druhém místě. Jen o místo horší umístění vybojovaly dvě posádky s litoměřickým zastoupením – starší žákyně Z. Zelinková, V. Štěchová, T. Krejzová a M. Mertlová s kormidelnicí E. Heřmánkovou ve společenství s veslařkami z Olomouce a mladší žactvo v závodě mixovaných párových osem (sestava: Lacko, Vokálek, Šmerda, Kvašňák, Hanzíková, Rúfusová, Koťová, E. Kindlová a korm. Vejmolová).

 

Velkou smůlu na los měli dorostenci Hanzík, Zadák, Hamerník a Prokeš ve spol. s Hodonínem, Piešťany a Perunem Ostrava, kteří se probojovali do semifinále číslo 2 s postupovým klíčem 3+2 a dojeli na třetím místě, nic platný jim nebyl lepší čas než třetí loď z prvního semifinále, postupový klíč byl jasný, nezbylo tedy než se pokusit o co nejlepší umístění ve finále B. To se ale podařilo na výbornou a loď jejíž polovinu tvořili litoměřičtí veslaři „malé“ finále s přehledem vyhrála. V závodě ženských osmiveslic se představila posádka tvořená litoměřickými a ústeckými juniorkami, velmi dobře se předvedla v rozjížďce, postupovým klíčem se „prokousala“ tato loď také do finále B, do kterého ale nenastoupila.

Ve vítězné osmiveslici závodu akademických osem reprezentoval ČVUT Praha odchovanec litoměřického veslování Milan Bruncvík.

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

Starší žáci na Primátorkách skončili skvěle druzí, archivní foto: P. Krejzová
Hodonínská veslařská regata s mezinárodní účastí 30.května 2017

Ve stejném termínu jako Ústecká zatáčka se v Hodoníně konala veslařská regata s mezinárodní účastí a i na této akci jsme měli své zástupce, neboť na jižní Moravu vyrazil trenér Stanislav Novák s trojčlennou skupinou dorostenců. Nejvíce se závody vydařily Matěji Hanzíkovi, který v dělených finále vyhrál na skifu i dvojskifu (spol. s VK Kondor Brandýs n/L). O. Hamerník s J. Prokešem zvítězili na čtyřce bez kormidelníka (ve spol. s Vajgar Jindřichův Hradec) a obsadili druhá místa na dvojce a na osmě (spol. s Jindřichův Hradec a Hodonín).

 

Kompletní výsledky jsou k dispozici na svazovém webu.

ilustrační foto, P. Krejzová
46. Ústecká zatáčka 29.května 2017

O víkendu 20. – 21. května 2017 se v Ústí nad Labem konal 46. ročník „Ústecké zatáčky“ na startu nechyběly ani posádky litoměřického klubu a mnoho litoměřických veslařů si i v Ústí nad Labem rozšířilo své medailové sbírky. Velmi úspěšní byli tradičně mladší žáci Vokálek s Lackem, dařilo se i starším žákyním, Vanda Hříbalová dosáhla ve společenství s veslařkou z Děčína na svou první medaili v sezoně a hned první letošní start proměnila ve vítězství také osmiveslice mužů kategorie Masters v sestavě: J. Weber, R. Šmerda, O. Hamerník, J. Vahalík, O. Svoboda, M. Pěnka, M. Dadejík, M. Březina a korm. J. Štěch.


Kompletní výsledky jsou k dispozici na svazovém webu.


Spoustu pěkný fotek najdete zde

foto: P. Krejzová
Memoriál J. Vejlupka, Lysá n/L 2017 17.května 2017

Ve stejném termínu jako dorost a junioři závodili v Brně, se v Lysé nad Labem zúčastnilo litoměřické žactvo Memoriálu J. Vejlupka. Tato tradiční a velmi prestižní regata nakonec přinesla litoměřickému veslování 12 medailí pro vítěze a mnoho dalších zdařilých jízd.

Sobotní porci šesti vítězství zahájili mladší žáci na skifech, kdy své jízdy ovládli Mirek Vokálek i Mikuláš Šmerda, který na skifu zvítězil poprvé v kariéře. Následovalo vítězství párové čtyřky starších žaček, která jela v sestavě T. Krejzová, M. Mertlová, Z. Zelinková, V. Štěchová a korm. E. Heřmánková. Další sobotní medaile přidali M. Bělohlávek na skifu dorostenců a dvojskify mladších žáků Šmerda s Kosíkem i starší žačky Hojdarová se Štěchovou.

Nedělní sběr druhého půltuctu cenných kovů zahájila párová čtyřka mladších žáků v sestavě: Vokálek, Lacko, Kvašňák, Šmerda a korm. Štěch, které následovaly ve stejné disciplíně starší žačky, v jejichž posádce došlo oproti sobotě k drobné obměně, když Z. Zelinkovou nahradila P. Hojdarová. Další zlatou medaili vybojovala opět párová čtyřka, tentokrát starších žáků: Marjanko, Fiala, Vodvárka, boletický veslař Kynšt a korm. Štěch. Starší žáci podle slov vedoucí výpravy a trenérky děvčat R. Kindlové předvádějí závod od závodu lepší výkony, tak se můžeme snad těšit na další úspěchy i v této kategorii. Dvojskif mladších žáků M. Vokálek a M. Lacko si potom spravil chuť po sobotním druhém místě a v neděli si dovesloval pro vítězství. Stejně úspěšný byl i dvojskif starších žáků Marjanka s Fialou a skifařka Z. Zelinková.

Velké poděkování za pomoc se zvládnutím účasti na závodech v Lysé nad Labem patří i paním Krejzová, Hříbalové a Koťové a panu Lackovi, kteří dokázali plnohodnotně nahradit chybějící zbytek litoměřického trenérského týmu, který doprovázel starší závodníky do Brna.

Strana 4 z 38
MČR na dlouhé dráze 2018
Aktualizovaný ceník na rok 2018
Valná hromada již za týden
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron