Aktuality

Vstupní testy adeptů SCM 2018 4.prosince 2017

Testování adeptů vstupu do sportovního centra mládeže (SCM) se zúčastnilo o víkendu 25. a 26. listopadu i pět litoměřických závodníků. Nejlepšího výsledku dosáhl Matouš Bělohlávek, který v jízdě na 6km na trenažeru C2 časem 21:27,1 splnil požadovaný limit na 100,23%. Navíc z prvního kola testování, kterým byl „Hradišťský šestikilák“ (veslování na 6km na vodě), má Matouš zapsané splnění limitu na 107,16%, takže výsledné hodnocení dává jistou šanci na vstup do SCM pro příští rok. K limitu se velmi blízko probojovala na trenažeru také juniorka Pavla Krejzová, která časem 23:46 zajela nejlepší dívčí výkon mezi litoměřickými uchazečkami o vstup do SCM za posledních minimálně 5 let. Pavla má z Uherského Hradiště splněno na 103,44%, zda bude výsledná hodnota stačit, však nedokáži v tuto chvíli odhadnout. Junior O. Hamerník ml. si na trenažeru zapsal čas 21:05 a vyjádřeno v procentech 93,97%. Na vodě má Ota také splněno na více než 100%, tady ale zřejmě vstup do SCM dosažen nebude. Přesto lze Otovo vystoupení hodnotit velmi pozitivně, vždyť meziroční zlepšení o 1 minutu a 45,1 vteřiny je úctyhodné. Dorostenci Landa a Špringl se představili na těchto testech poprvé a lépe se dařilo Adamu Landovi, který si zapsal čase 22:37,9 rovných 95% požadovaného výkonu, navíc má z vody splněno také na více než 100%. Vojtu Špringla jsem ve výsledcích z „Hradiště“ nenašel (možná přehlédl :-) ), tak v jeho případě mohu evidovat jen trenažérový čas 23:04 a výkon na 93,21% limitu.

 

Doufám, že tímto reportem s komentářem vstupních testů uchazečů o členství v SCM nekončím a některé další litoměřické závodníky budu moci pochválit po náhradním termínu, přeci jen pouhých 5 litoměřických uchazečů je s ohledem na naši členskou základnu poněkud málo.

 

Výsledky testování najdete na svazovém webu

M. Bělohlávek, foto: Š. Krejzová
XXIII. Halový triatlon, Louny 2017 26.listopadu 2017

Ve výsledkové listině XXIII. lounského Veřejného halového triatlonu jsem napočítal 28 litoměřických závodníků. Těchto 28 reprezentantů našeho klubu se v Lounech utkalo v sobotu 18. listopadu 2017 v závodě, který se skládal z jízdy na stacionárním kole, běhu a jízdy na veslařském trenažeru. Nejlepšího umístění dosáhl mezi mladšími žáky rok narození 2007 Jan Lacko, který se umístil na třetím místě a v letošním ročníku, stejně jako vloni, byl jediným litoměřickým veslařem, který si z Loun odvezl medaili. Ta jen těsně unikla Kláře Fialové v kategorii žen, která čtvrtým místem zaznamenala druhý nejlepší litoměřický výsledek. Páté místo obsadila starší žákyně Marie Koťová (r. 2005). Do první desítky se vešli také M. Vokálek (7. místo žcis2005), Š. Hojdarová (9. žkym2006) a P. Krejzová (9. jky). Další výsledky postupně po kategoriích: žkym 2006 – 29. místo E. Kindlová, žcim 2007 – za třetím J. Lackem se 20. umístil Jáchym Plánička a 31. Daniel Beran, mezi o rok staršími chlapci skončil Lukáš Zadák 18. z 54 závodníků, všichni tři chlapci absolvovali své závodní premiéry. Spolu s M. Koťovou v kategorii žkys 2005 startovala K. Rúfusová (30.), mezi o rok staršími (žkys 2004) děvčaty jsme měli trojčlenné zastoupení: Rozálie Neubauerová absolvovala také první „veslařské“ závody s umístěním na pěkném 19. místě, P. Hojdarová skončila 23., V. Hříbalová 34. Starší žáci ročník 2005 byli naší nejobsazenější kategorií, když se představilo hned 6 litoměřických závodníků, o 7. M. Vokálkovi jsem se již zmínil, 13. skončil A. Kvašňák, 18. M. Lacko, 20. M. Šmerda, 23. Š. Fronk a 45. V. Kindl. V této kategorii startovalo celkem 58 závodníků, ještě o čtyři borce početnější bylo startovní pole o rok starších chlapců a také čtyři zástupce měl i náš klub. 36. skončil E. Krákora, 41. T. Lachman, 42. F. Polák a 47. J. Vaculík. Dvě litoměřické dorostenky se postavily na start a M. Mertlová dokončila závod na 28. místě, T. Krejzová 30. Mezi 47 dorostenci byli i tři závodníci z Litoměřic, nejlepší umístění si připsal V. J. Špringl 19. místem, J. Marjánko skončil 22. a V. Fiala 28. Posledními dvěma litoměřickými nadějemi byly juniorka P. Krejzová a žena K. Fialová, obě byly zmíněny výše, takže snad mohu přejít k soutěžím družstev: litoměřické žákyně skončily 12., žáci 8. a dorostenci také 12.


Kompletní výsledky jsou k dispozici na svazovém webu.

Káčin memoriál 2017 14.listopadu 2017

Letošní ročník Káčina memoriálu se konal v sobotu 11. listopadu 2017, a přestože závody provázelo větrné počasí, proběhlo vše bez komplikací. Vítr a vlny se ukázali býti ale příliš rizikové pro dětské závody na vodě a tak se mladší žactvo utkalo v trenažérových štafetách na 1200 metrů, o které se podělilo 6 členů každého ze dvou týmů. Nakonec zvítězil tým, ve kterém startovali: Matěj Lacko, Eliáš Krákora, Marie Koťová, Elen Kindlová, Tomáš Lachman a Radovan Kosík.


Závodům předcházel křest tří nových lodí a ocenění nejúspěšnějších litoměřických posádek v uplynulé sezoně.


Následoval závod osmiveslic, do nichž byli nalosováni veslaři v kategoriích staršího žactva a starší. Prezentace účastníků byla ukončena po přihlášení 32 veslařů a došlo tedy k rozlosování čtyř osmiveslic. Proběhly dvě semifinálové jízdy a jízda finálová, jízda o třetí místo se s ohledem na počasí nekonala.


V prvním semifinále se v dráze číslo jedna představila posádka: J. Weber st., J. Krejčí, J. Marjanko, L. Bureš, M. Budil, A. Smutková, T. Krejzová a V. Štěchová, na kormidle E. Heřmánková, v dráze číslo dvě, v lodi kormidlované J. Štěchem usedla posádka: P. Štefan, F. Dianiška, O. Hamerník ml., M. Kynšt, T. Nedbal, L. Krucká, P. Krejzová a T. Koťová. Po startu se do čela probojovala loď na dráze číslo dvě, a své vedení uhájila až do cíle a stala se tak prvním finalistou. O druhou finálovou dráhu bojovala posádka: J. Prokeš, A. Landa, O. Svoboda, V. Špringl, P. Zadák, T. Lachman, Z. Zelinková, B. Ježková ml. a korm. Heřmánková, proti posádce, kterou z pozice stroka vedl V. Votruba, v lodi jej doplnili: P. Janák, M. Bělohlávek, V. Suchánek, V. Fiala, P. Hojdarová, V. Hříbalová, M. Mertlová a korm. J. Štěch. Zvítězila loď strokovaná V. Votrubou a postoupila do finále. Finálová jízda byla parádní tečkou za sezonou, obě posádky předvedly fantastický výkon, na startu si vybojovala náskok loď strokovaná P. Štefanem, ale loď V. Votruby předvedla na trati dlouhé 400 metrů krásnou stíhací jízdu, v cíli však byla přeci jen o kousek dříve posádka Petra Štefana. Vítězi letošního Káčina memoriálu jsou tedy: P. Štefan, Filip Dianiška, Otakar Hamerník ml., Matyáš Kynšt, Tomáš Nedbal, Lenka Krucká, Pavla Krejzová, Tereza Koťová o oba kormidelníci, neboť v rozjížďce tuto loď kormidloval J. Štěch a ve finále E. Heřmánková. Novinkou letošních závodů bylo zavedení penalizace za předčasný start, a protože závody proběhly plně v duchu fair play, tato nemusela být uplatněna. Za bezproblémový průběh závodů je třeba poděkovat především oběma kormidelníkům, kteří předvedli nejen své umění a zkušenosti, ale také oddanost své veslařské profesi, neboť v chladném počasí byla jejich pozice rozhodně nezáviděníhodná.


Slavnostní večer se nesl v duchu oslav úspěšné sezony za doprovodu hudby v podání dua Express Pha-Ltm.


Fotografie z celého odpoledne najdete zde.

Životní jubileum S. Nováka 9.listopadu 2017

Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 slaví své sedmdesáté narozeniny pan Stanislav Novák, trenér dorostenců a juniorů VK Slavoj Litoměřice.

 

V mládí úspěšný specialista na nepárové veslování se svými výkony v litoměřickém dresu dokázal nominovat až na prezenční vojenskou službu v Dukle. Po skončení veslařské kariéry se v několika etapách věnoval v litoměřickém klubu trenérské práci. Vždy šlo o úspěšná angažmá ozdobená medailemi z mistrovských regat. V druhé polovině devadesátých let trenérsky vedl i své děti Pavlu a Standu. V roce 2014 se k trenérské práci vrátil, když převzal skupinu po D. Slavíkovi a právě trenérská práce pana Nováka pomohla P. Štefanovi, J. Prokešovi a O. Hamerníkovi ml. k nominaci do výběrů ČR pro regatu CEFTA. V roce 2016 s D. Slavíkem společně dovedli dvojskif dorostenců Votruba - Konschill k senzačnímu titulu Mistrů ČR.

 

K životnímu jubileu přejeme mnoho úspěchů a radosti v trenérské práci a do dalších let pevné zdraví a životní pohodu.

S. Novák se svěřenci O. Hamerníkem a J. Prokešem, foto: O.Hamerník
Litoměřická Káča 2017 1.listopadu 2017

Letošní Káča a Káčin memoriál se uskuteční 11. listopadu 2017 v loděnici VK Slavoj Litoměřice na Střeleckém Ostrově.


Na celou akci jste všichni srdečně zváni.

Hradišťský šestikilák 2017 8.října 2017

Distančního závodu ve veslování nazývaného „Hradišťský šestikilák“ se v Uherském Hradišti zúčastnilo v sobotu 7. října 2017 jedenáct litoměřických posádek. Pro devět lodí jde o první test v rámci snahy o zařazení do SCM, dorostenci ročník 2003 o SCM zatím neusilují, přesto jsme v těchto kategoriích měli dva závodníky také. A právě dorostenka, ročník 2003, Viktorie Štěchová dosáhla na nejlepší litoměřický výsledek na této regatě, když do cíle dorazila ve druhém nejlepším čase. Ve stejné kategorii mezi chlapci se J. Marjanko umístil na 14. příčce. Mezi dorostenci ročník 2002, kterých se již systém SCM týká, se představilo celkem 42 lodí, z toho tři z Litoměřic. Nejlépe si z litoměřických skifařů vedl Matouš Bělohlávek, který skončil 6. M. Hanzík potom dojel 31. a A. Landa 34. Šesté místo patřilo v cíli také dvojce juniorek v sestavě K. Vejmolová a K. Martincová. Mezi juniorkami jsme měli zastoupení i na skifu a P. Krejzová dojela na 36. příčce. Nejpočetněji zastoupenou kategorií z pohledu našeho klubu byl skif juniorů, kde se představili hned čtyři litoměřičtí veslaři. Nejlepšího umístění dosáhl P. Zadák 26. místem, J. Prokeš dojel 35., O. Hamerník 52. a P. Matušík 54.

 

Výsledky najdete ke stažení zde.

K. Martincová startovala v Uh. Hradišti na dvojce bez korm., foto z Roudnických sprintů Š. Krejzová
Odhalení památníku Olympijského stromu z Montrealu 1976 6.října 2017

Setkání, které proběhlo v areálu loděnice VK Slavoj Litoměřice na Střeleckém Ostrově u příležitosti odhalení památníku kanadského javoru, přivezeného Zdeňkem Peckou z OH v Montrealu 1976 bylo velmi speciální příležitostí, při které se v Litoměřicích sešlo několik veslařských legend. Ratolest dnes vzrostlého stromu dostávali všichni medailisté na montrealské olympiádě. Zdeněk Pecka, který tehdy vybojoval bronzovou medaili na párové čtyřce společně s Václavem Vochoskou, Vladkem Lacinou a Jaroslavem Hellebrandem, svůj strom zasadil v areálu litoměřické loděnice. A u příležitosti loňského 40. výročí od této památné olympiády se kompletní sestava párové čtyřky sešla v Litoměřicích, aby odhalila pamětní kámen, který litoměřický klub k této příležitosti věnoval.

 

Na slavnostní akci nechybělo také několik dalších vzácných hostů a odchovanců litoměřického veslování. Dorazili také další dva účastníci OH 1976 Josef Straka ml. a Miroslav Laholík, účastník dvou OH Milan Bruncvík ml., generální sekretář ČVS a vedoucí veslařských výprav na třech posledních OH Josef Johánek, předsedkyně Klubu fair play ČOV Květa Jeriová Pecková a zástupci VK Slavoj Litoměřice v čele s předsedou klubu Janem Vahalíkem.

 

Olympijské hry v Montrealu jsou dodnes významnou událostí v dějinách litoměřického klubu, neboť na nich startovali hned čtyři naši odchovanci, pondělní slavnostní akce se bohužel ze zdravotních důvodů nemohl zúčastnit Otakar Mareček, tři ostatní nechyběli. Pevné zdraví popřál veslařským legendám i javoru, jehož listy se s přicházejícím podzimem barví do ruda, také starosta města Litoměřice Ladislav Chlupáč.

Několik fotografií ze slavnostní akce najdete zde.

Bronzová párová čtyřka z OH 1976 v Litoměřicích (stojí zleva: Z. Pecka, V. Vochoska, V. Lacina, sedí: J. Hellebrand)
Pohár KVM 1881 5.října 2017

Závěr sezony je pro mladé litoměřické závodníky již několik let tradičně obohacen účastí na Poháru Klubu veslařů mělnických 1881. Letos tomu nebylo jinak a v Mělníku se představilo 27 litoměřických posádek v „oficiální části“ závodů a na závěr regaty také starší žactvo až juniorky v mixovaných osmách. Celkem se podařilo vybojovat osm vítězství, osm druhých míst a šest třetích. Zvítězili mladší žáci na dvojskifu (M. Lacko a Vokálek) a párové čtyřce (Lacko, Vokálek, Kosík, Kvašňák a korm. Heřmánková), mladší žačky na dvojskifu (E. Kindlová a Koťová) a E. Kindlová na skifu, starší žačky na skifech (Štěchová, Mertlová a P. Hojdarová) a dvojskifu (T. Krejzová a Mertlová). Závodní premiéru si odbyla mladší žačka Štěpánka Hojdarová a Jan Lacko ml. mezi elévy.

 

Výsledky najdete na svazovém webu.

Úspěšný dvojskif mladších žáků se nechce usmát do objektivu :-) foto: Š. Krejzová
Finále Poháru ČR a MČR družstev 2017 26.září 2017

Finále Poháru ČR a Mistrovství ČR družstev přineslo litoměřickému veslování další skvělé výsledky. Závody proběhly 23. a 24. září 2017 v Račicích a do nedělních finálových jízd postoupilo celkem 12 litoměřických posádek. Celá třetina se potom umístila na stupních vítězů, když na stupínek nejvyšší dosáhly dvě posádky. Nejprve hned po ránu na skifu žaček starších zvítězila Viktorie Štěchová, která se tak vítězně rozloučila se žákovskými kategoriemi, neboť v příští sezoně už bude závodit mezi dorostenkami. Druhé litoměřické vítězství vybojoval dvojskif mladších žáků Mirek Vokálek a Matěj Lacko, který se dal opět dohromady po vyléčení Mirkova zranění a jak výsledek dokládá, vítězit chlapci během pauzy rozhodně nezapomněli. Navíc dokázali Mirek s Matějem na párové čtyřce s R. Kosíkem, M. Šmerdou a kormidelnicí Heřmánkovou přidat bohatý bodový zisk za druhé místo. Čtvrté medailové umístění vybojovaly starší žačky také na párové čtyřce, kde jely v sestavě: T. Krejzová, M. Mertlová, P. Hojdarová, V. Štěchová a korm. E. Heřmánková,  a do cíle doveslovaly na třetím místě. Protože žactvo smí absolvovat jen dva závody za den a V. Štěchová si toto množství vyčerpala skvělým představením na skifu, do „nepárové“ čtyřky místo ní usedla V. Hříbalová a takto mírně obměněná sestava doveslovala pro velmi slušné čtvrté místo. Tři ze čtyř litoměřických umístění na pátém místě vybojovali dorostenci (2-, 2x, 4-), o čtvrté se postaral mladší žák M. Šmerda na skifu. Tři šestá místa si připsaly tyto posádky: mladší žačka M. Koťová na skifu, dorostenci a juniorky na párových čtyřkách.

 

Pohár ČR skončil letos opět vynikajícím úspěchem litoměřického žactva, když mladší žáci pod vedením trenérů Peterky, Janáka a Lacka skončili na skvělém druhém místě za Pardubicemi a neméně hodnotného úspěchu dosáhly také starší žačky, které trenérsky vede R. Kindlová a které uhájily stupně vítězů a konečnou třetí příčku. Celkově se klub umístil na 12. pozici a do „top ten“ se vtěsnaly také mladší žačky (9.) a dorostenci, kteří se umístili ještě o příčku lépe (8.).

V. Štěchová s medailí za vítězství z MČR družstev 2017, foto: Š. Krejzová
4 medaile z MČR ve sprintu 2017 23.září 2017

Finálové jízdy Mistrovství ČR ve sprintu 2017 skončily pro litoměřické veslaře s bilancí jedné stříbrné medaile, tří bronzových a dvou čtvrtých míst. Veslaři se k tomuto, již tradičnímu závodu sešli v račické Labe aréně v pátek 22. září. Nejúspěšnější kategorií byly z pohledu litoměřického veslování dorostenci, kteří se na medailovém účtu podíleli ziskem tří medailí, když stříbrnou získala dvojka bez kormidelníka J. Prokeš a O. Hamerník a dvě bronzové vybojovala osmiveslice v sestavě: Landa, Dianiška, Matušík, Hanzík, Zadák, Bělohlávek, Hamerník, Prokeš a kormidelnice Heřmánková a čtyřka bez kormidelníka, ve které veslovali Prokeš s Hamerníkem ve spol. s veslaři z Jindřichova Hradce. O čtvrtou litoměřickou medaili se postaraly juniorky K. Fialová a P. Krejzová na párové čtyřce ve spol. s veslařkami z Boletic a Loun, od stříbrné medaile děvčata dělilo pouhých 51 setin vteřiny. Čtvrtá místa vybojoval dvojskif dorostenců (Zadák, Hanzík) a osma žen, ve které veslovaly litoměřické juniorky Vejmolová, T. Zelinková a Fialová ve spol. se Slavií Praha, Ústím n/L a Otrokovicemi.

 

Svou finálovou jízdu na skifu navíc obětoval Matouš Bělohlávek ve prospěch úspěchu litoměřické osmy, čímž pomohl k zisku medaile klubové osmiveslice na Mistrovství republiky po dlouhých 16-ti letech. O pouhých 5 tisícin vteřiny unikl postup do finále také párové čtyřce dorostenců.

 

Famózní skóre na těchto závodech má litoměřická dvojice Jan Prokeš a Otakar Hamerník, kteří během jednoho dne vybojovali tři medaile z Mistrovství ČR, čímž napodobili výkon odchovance našeho klubu Marka Lachmana, který podobný výkon předvedl v roce 2010, i když Marek si tehdy ze závodů odvážel „jednobarevnou“ sbírku tří zlatých. Několik veslařů také vybojovalo svou první „mistrovskou“ medaili, tento úspěch se podařil: K. Fialové, P. Krejzové, F. Dianiškovi, A. Landovi a M. Hanzíkovi. Medaile veslaři potom přebírali od legendárního litoměřického veslaře a mnohonásobného Mistra Světa masters kategorií Miloslava Švagrovského.

 

Výsledky najdete ke stažení na svazovém webu. Krásné fotografie ze závodů najdete zde.

Úspěšná osma dorostenců, foto: Š. Krejzová
Strana 4 z 40
Nový přírůstek do trenažérové flotily
Blahopřání Václavu Vébrovi
M. Bělohlávek zazářil na MČR dorostu 2018
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron