Aktuality

500 000 návštěv na webu plus pozvánka na víkend v Račicích 19.září 2017

Klubový web VK Slavoj Litoměřice www.litomericerowing.cz funguje od začátku května 2010, tedy k 19. září 2017 přesně 2699 dní a právě v těchto dnech přesáhl počet návštěv magickou hranici 500 000. Toto číslo znamená neuvěřitelných 185 návštěv na webu denně, takže je na místě poděkovat Vám, návštěvníkům tohoto webu za přízeň.


Zároveň považujte prosím toto poděkování za pozvánku na závody do Račic, kde se v pátek koná Mistrovství ČR ve sprintu a o víkend Finále Poháru ČR a Mistrovství ČR družstev. Závodníci budou za podporu určitě vděční, vždyť letošní sezona opět patří mezi velmi úspěšné a blížící se závody mohou sbírku letošních úspěchů ještě rozšířit. Velmi dobře zatím vypadá hodnocení Poháru ČR pro mladší žáky, které trenérsky vede zkušený R. Peterka a letos zatím chlapci drží skvělé druhé místo a jistě nebudou chtít nechat vítězství pardubickým soupeřům bez boje. Vždyť i trenér Peterka ví, jaké to je Pohár ČR vyhrát, dokázal to už v roce 2013. O dva roky později na svého otce se stejným úspěchem navázala R. Kindlová s mladšími žačkami a právě tato úspěšná parta tvoří základ letošního litoměřického týmu v kategorii žaček starších, který je v pohárovém hodnocení momentálně na třetím místě se ztrátou deseti bodů na druhé Pardubice a jistě i děvčata se budou chtít "poprat" o co nejlepší umístění.


Rozlosování závodů by mělo být k dispozici ve čtvrtek na svazovém webu, kde si ale již teď můžete prohlédnout časový pořad a naplánovat případný výlet do Labe arény.

Kormidelník T. Lachman bude o víkendu také bojovat o pohárové body, foto: P. Krejzová
XXII. Roudnické sprinty 2017 12.září 2017

XXII. ročník Roudnických sprintů přinesl našemu klubu celkem 11 vítězství při 32 účastech ve finálové jízdě. Roudnické sprinty jsou jedním z mála nemistrovských závodů, v němž funguje systém rozjížděk a postupů do finále jako na mistrovských regatách, o to cennější jsou potom získané úspěchy. Letos se z litoměřických závodníků nejvíce dařilo starším žačkám, které se na konečném jedenáctimedailovém účtu podílely čtyřmi triumfy, když zvítězily na obou skifech (13 let – Hojdarová, 14 let – Štěchová), dvojskifu (T. Krejzová, Mertlová) a párové čtyřce (T. Krejzová, Mertlová, Štěchová, Hříbalová a korm. Lachman). Dvě vítezství přidaly kategorie mladších žáků (skif – Šmerda, dvojskif – Šmerda, Kosík), starších žáků (dvojskif – Marjanko, Kynšt a párová čtyřka Marjanko, Kynšt a k. Lachman ve spol. s domácími veslaři) a kategorie žen Masters (skif – T. Koťová, dvojskif – T. Koťová, R. Kindlová). Jedenáctá medaile patří dvojce dorostenců Prokeš, Hamerník. Sprinterská trať přináší divácky velmi atraktivní podívanou s těsnými dojezdy, tentokrát například u párové čtyřky dorostenek v náš neprospěch, neboť děvčata dojely těsně druhá za posádkou z Ústí nad Labem. Výsledky najdete ke stažení zde.

Dvojskif starších žaček Krejzová, Mertlová, foto: P. Krejzová
Představujeme nové trenéry 11.září 2017

Trenérský tým VK Slavoj Litoměřice má dvě nové posily. U skupiny žactva působí jako další člen trenérského štábu Ján Lacko a u skupiny dorostenců Stanislava Nováka doplnila Pavla Struhová. Ján Lacko působí u žactva od začátku sezony, Pavla Struhová pracuje s dorostenci od konce srpna, do klubu se tak vrátila obrovská osobnost, která svým svěřenců může předávat bohaté zkušenosti z dob své veslařské kariéry, neboť je účastnicí tří juniorských světových šampionátů, kde má fantastickou bilanci, když skončila nejhůře na 6. místě a v roce 2002 z pozice stroka dovedla párovou čtyřku k mistrovskému titulu, navíc má ve své sbírce bronzovou medaili z World U23 regaty z roku 2003.

P. Struhová (vlevo) se svou sestrou Martinou na Litoměřické regatě 2017, foto: Š. Krejzová
50. Polabský pohár, Brandýs n/L 2017 6.září 2017

2. a 3. září 2017 se v Brandýse nad Labem uskutečnil jubilejní 50. ročník Polabského poháru. Ve výsledkové listině se mi podařilo vypátrat 51 posádek, které tvořili nebo byli jejich součástí veslaři z VK Slavoj Litoměřice. Také jsem objevil 14 záznamů, kde byla litoměřická posádka na prvním místě, 9x na druhém a 14x na třetím, což je také velmi slušná bilance. Více než slušnou bilanci zaznamenal v Brandýse starší žák Jan Marjanko, který si domů odvezl tři medaile za vítězství na skifu, dvojskifu i párové čtyřce. Dalších šest litoměřických veslařů si potom medaile pro vítěze odváží v páru, do této skupiny patří starší žák M. Kynšt (2x a 4x+), dorostenci Bělohlávek (2x a 4x-), Zadák (1x a 4x-), Prokeš a Hamerník (oba 8+ a 4x-) a juniorka K. Vejmolová (2- a 4x-). Výsledkovým překvapením podzimu je forma dorostenek, které v Brandýse opět vybojovaly vítězství, tentokrát na párové čtyřce a noční můrou pro soupeřky v kategorii žen musí být forma P. Struhové a M. Součkové, které si po vítězství na litoměřické regatě připsaly další triumf na dvojskifu. Zvítězit dokázal také dorostenec Matušík na skifu a mladší i starší žákyně na párové čtyřce. Tolik k přepisu výsledků do reportu. Spoustu fotek ze závodů potom najdete zde.


Tento víkend (pouze v sobotu!) se pouť podzimních závodů přesouvá do Roudnice nad Labem, kde se na netradiční trati v zřejmě již tradičních vln(k)ách bude bojovat o další medaile, závodníci jistě budou vděční za případnou diváckou podporu.

J. Marjanko po jednom z vítězných závodů, foto: P. Krejzová
Poděkování kapitána klubu 30.srpna 2017

Po proběhlé 63. Litoměřické regatě přinášíme poděkování kapitána klubu pana Otakara Hamerníka, který si velmi cení práce rodičů dětí (pana Lacka za organizaci žactva, paní Heřmánkové, Hříbalové, Hojdarové a Lackové za pomoc při zajišťování organizace občerstvení, paní Krejzové za zajištění zdravotního dohledu a pana R. Kindla jako řidiče doprovodného člunu). Dále kapitán klubu děkuje členům, kteří se zúčastnili organizace regaty (od ředitele závodu, přes trenéry, až po ceremoniáře nebo výdejce benzínu pro čluny). A v neposlední řadě patří poděkování za rychlost (a i ochotu) všem členům (včetně dětí), kteří po ukončení regaty bleskově uklidili celý areál (plata, odpadky, stany, dráha…) tak, že v pondělí se dala proběhlá regata tušit pouze podle udupané trávy.

úspěšná párová čtyřka mladších žáků na Litoměřické regatě
63. Litoměřická regata s mezinárodní účastí 28.srpna 2017

O víkendu proběhla 63. Litoměřická regata s mezinárodní účastí. Letošního ročníku se zúčastnilo 640 posádek z 22 klubů z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, pořadatelský sbor děkuje všem klubům a závodníkům za účast a předvedené výkony, zároveň blahopřejeme vítězům závodů i poháru klubů, v němž bylo pořadí: 1. ČVK Pardubice, 2. VK Slavia Praha a 3. VK Slavoj Litoměřice.

 

Kompletní výsledky najdete ke stažení v sekci dokumenty, komentář k vystoupení vesalřů VK Slavoj Litoměřice v sekci závody.

 

Fotografie z regaty najdete zde.

 

Ještě jednou děkujeme všem účastníkům regaty a těšíme se zase za rok u Labe v Litoměřicích na shledanou.

ilustrační foto
63. Litoměřická regata s mezinárodní účastí 20.srpna 2017

63. Litoměřická regata s mezinárodní účastí se uskuteční již tento víkend!

 

V sobotu 26. srpna 2017 je start závodů naplánován na 10:30 hodin a v neděli na 8:00 hodin.

Rozlosování je dostupné v následujícím odkazu

 

 

Bližší informace najdete v CVVS a sledovat můžete také facebook litoměřického klubu

 

 

Ilustrační foto, Z. Šuma
Pozvánka na společný trénink svěřenců F. Bubeníka 1.srpna 2017

Skupina bývalých svěřenců pana Františka Bubeníka zve své členy na společný trénink ročníků 1963-1976.

 

Trénink se uskuteční 9. září 2017 od 14-ti hodin na loděnici VK Slavoj Litoměřice. Po skončení tréninku a závodu osmiveslic bude následovat beseda s trenérem. Je zajištěno bohaté občerstvení a podmínkou účasti je vhodné sportovní oblečení.

 

Pořadatelé prosí z organizačních důvodů o potvrzení účasti nejpozději do 6. 9. 2017 na mail: jitka.kuhnlova@lubstar.cz, startovné je 199 Kč a na setkání se těší i trenér František Bubeník.

F. Bubeník se svou tréninkovou skupinou, foto: archiv L. Bruncvíkové
Václav Vébr slaví 91. narozeniny 7.července 2017

Dnes slaví své 91. narozeniny Čestný člen ČVS pan Václav Vébr, ke krásnému výročí přejeme panu Vébrovi vše nejlepší a především pevné zdraví a radost ze života.

V. Vébra připomínáme na archivní fotografii z roku 1952 (V. Vébr na fotografii stojí první zleva) pořízené při odjezdu na závody, srovnání množství lodí i způsob přepravy se současností působí až úsměvně, ovšem výsledky, kterých dosahovala generace Václava Vébra, můžeme dodnes považovat za zlatou éru litoměřického veslování.

V. Vébr, první zleva na archivní fotografii
MČR dorostu, juniorů a seniorů 2017 4.července 2017

Dvě medaile a celkem tři finálové účasti, taková je bilance MČR dorostu, juniorů a seniorů 2017 pro litoměřické veslaře. MČR se konalo v Račicích od 30. června do 2. července a náš klub měl zastoupení v kategoriích dorostu a juniorek, bohužel v juniorech ani seniorských kategoriích jsme letos zastoupeni nebyli. O zisk obou medailí se postarali dorostenci, když stříbrnou vybojovali Jan Prokeš a Otakar Hamerník ve společenství s veslaři z Vajgaru Jindřichův Hradec na čtyřce s kormidelníkem a bronzovou získal Patrik Zadák na párové čtyřce ve společenství s veslaři z Hodonína. Ve vítězné párové čtyřce potom startoval odchovanec klubu V. Votruba, nyní závodník ČVK Pardubice, trenérkou stříbrné posádky VK Slavie Praha je také původně litoměřická veslařka Martina Součková.


Třetí finálové umístění získala osma juniorek, ve které ve společenství s veslařkami z Neratovic, Ústí nad Labem a Slavie Praha, závodily K. Vejmolová, P. Krejzová a T. Zelinková. Tato osmiveslice se umístila těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.


Dalším posádkám postup do finále bohužel unikl, ale ve jízdách finále „B“ o 7. až 12. místo jsme se mohli radovat ze čtyř triumfů. Konečné sedmé místo tedy mají ve výsledcích zapsány tyto posádky: dvojskif dorostenců M. Hanzík a P. Zadák, dvojskif dorostenek, ve kterém jela T. Šantinová ve spol. s roudnickou veslařkou, dvojka dorostenců J. Prokeš a O. Hamerník, kterým postup do finále z opravné jízdy unikl o necelou vteřinu a párová čtyřka juniorek ve složení: Vejmolová, Smutková, P. Krejzová a T. Zelinková.


Na celkově osmé příčce dojela párová čtyřka dorostenek ve složení: N. Kindlová, Krucká a Šantinová ve spol. s VK Roudnice n/L. Celkově devátá skončila dorostenka T. Šantinová na skifu a konečnou dvanáctou příčku si potom zapsala párová čtyřka dorostenců Hanzík, Bělohlávek, Dianiška a Špringl.


Kompletní výsledky najdete ke stažení na svazovém webu

Bronzová párová čtyřka dorostenců, spol. LITM + HODN, foto: P. Krejzová
Strana 3 z 38
Valná hromada 2018
Přebor litoměřických škol ve veslování na trenažeru
III. kolo trenažérového poháru - Pardubice 2018
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron