Aktuality

Káčin memoriál 2018 20.listopadu 2018

Letošní Káčin memoriál se uskutečnil v sobotu 10. listopadu 2018 a byl plný překvapení. Prvním překvapením bylo jméno nově pokřtěné párové čtyřky, slavnostního křtu se ujal trenér R. Peterka a přivítal čtyřku „Blesk“ do lodního parku litoměřického klubu. Dalším překvapením bylo zjištění, že prezenční listina účastníků Káčina memoriálu se neplní tak rychle jak bylo očekáváno, ale nakonec se podařilo zapsat ideální počet 32 veslařů a mohl se uskutečnit závod čtyř osmiveslic. Tomu ovšem předcházel dětský závod párových čtyřek pro závodníky žákovských kategorií. Zde bylo do dvou čtyřek rozděleno 10 veslařů a veslařek a samotným závodníkům byl ponechán prostor, aby se „rozsadili“ v posádkách dle svého nejlepšího uvážení. Závod se povedl a tradiční cca 400 metrovou trať lépe zvládla čtyřka v sestavě B. Marešová, Š. Fronk, M. Koťová, O. Záruba a M. Lacko. Následně proběhl los osmiveslic a v první jízdě se představila posádka R. Votrubová, Z. Zelinková, T. Krejzová, J. Weber, M. Hanzík, M. Bělohlávek, Martin Matula a V. Votruba na dráze číslo dvě, i když loď byla losována jako číslo jedna a posádka B. Ježková ml., P. Hojdarová, V. Štěchová, V. Zadák, P. Zadák, D. Slavík, O. Svoboda a M. Lachman. Nejvyrovnanější jízdu celého závodního programu lépe zvládla posádka, kterou z pozice stroka vedl Vojta Votruba, který tak po roce opět dovedl z pozice stroka svou loď do finále Káčina memoriálu. Druhá jízda měla zajímavé složení a podle papírových předpokladů i překvapivý výsledek, protože v dráze číslo jedna, se tentokrát představila posádka, do které byli nalosováni čtyři vítězové z loňského roku: P. Krejzová, T. Koťová, T. Nedbal a O. Hamerník ml., které v posádce doplnili M. Mertlová, J. Živnůstka, R. Tollar a A. Landa. Druhá dráha patřila posádce ve složení B. Ježková, V. Hříbalová, A. Rámešová, T. Lachman, R. Šindelář, M. Dzivjak, V. Suchánek a O. Hamerský. I v lodi na dráze číslo dvě veslovalo několik vítězů předchozích ročníků, přesto jsem favorizoval dráhu číslo jedna, ale nešlo o správný tip, posádka V. Suchánka si postup do finále zajistila s přehledem a hned po dojezdu se vydala opět na start a do finálové jízdy tak šli veslaři kvalitně „rozveslovaní.“ Posádka V. Votruby měla mezi jízdami čas na občerstvení, ale ukázalo se, že zůstat na vodě je výhodnější varianta a Vítek Suchánek dovedl svou loď do cíle na prvním místě i ve finálové jízdě a letošním vítězem Káčina memoriálu se tak stala posádka s nalosovaným číslem čtyři. Závod o třetí místo se bohužel (tradičně) neuskutečnil. Na závěr tak patří ještě velké poděkování Marušce Koťové a Kristýně Hladíkové, které usedly na kormidla osmiveslic a obě ve své premiéře na tomto závodě předvedly velice slušné kormidelnické výkony (u posádek jsem jména kormidelnic neuváděl, protože děvčata zůstávala v lodi a každá tak kormidlovala několik různých posádek).


Litoměřičtí veslaři K8činým memoriálem důstojně zakončili sezonu, která jim přinesla opět několik krásných výsledků a spoustu výsledků, na které se budou snažit navázat v dalším roce.

XXIV. Veřejný halový triatlon v Lounech 2018 20.listopadu 2018

Tradiční podzimní akce v Lounech prověřuje zúčastněné kombinací jízdy na ortopedu, běhu a trenažéru. Letošní termín vyšel na 17. listopad. Závodu se zúčastnilo 12 našich borců včetně Alžběty Pláničkové, která si vyzkoušela síly v závodu elévů.


Nejlepšího umístění dosáhl dle očekávání Miroslav Vokálek, který skončil 5. v kategorii žcis 2005 v poli 84 borců. Ve stejném závodě nechyběl Radovan Kosík, který svým 20. místem všechny ujistil, že letní zdravotní problémy jsou již dávnou minulostí.


Další výsledky, v závorce je uveden počet zúčastněných v daném závodě:


žkym 2007: Majda Dušková 21. (27)


žcim 2008: Adam Mejta 12. (42)


žcim 2007: Jan Lacko 10. (56), Jáchym Plánička 26. (56)


žkys 2006: Anna Illichmannová 19. (47), Barbora Marešová 34. (47)


žcis 2006: Lukáš Zadák 19. (88) (tento gracilní veslař měl závod slibně rozjetý a rozběhnutý, ztratil však na trenažéru, což neušlo zkušenému oku trenéra Peterky a následovala přednáška o výživových veslařských standardech)


dci: Tomáš Lachman 11. (59), Jakub Foud 42. (59)


Je třeba složit poklonu organizátorům, a to nejen za technickou přípravu akce. Jednotlivou jízdu mohlo jet naráz 16 závodníků, což znamená stejný počet funkčních ortopedů a trenažérů včetně propojení, velkoplošné obrazovky atd. Cestu do Louny si naplánovaly kluby z celé republiky a v některých kategoriích se počet závodníků blížil ke stovce! Koncentrace veslař/m2 byla v hale asi rekordní...

lustrační foto: V. Zadák
Pozvánka na Káču 2018 30.října 2018

Přijměte pozvání na každoroční uzavírání řeky Labe v Litoměřicích, které letos proběhne v sobotu 10. 11. 2018, započne závodem „Káčin memoriál“ a vyvrcholí večerní společenskou zábavou. Akce bude probíhat v areálu veslařského oddílu VK Slavoj Litoměřice.


Můžete se těšit na křest nové lodě, exhibiční závody smíšených posádek členů VK Slavoj Litoměřice a opékání buřtů.


Večerem nás bude provázet skupina No Name.Lt.


Startovné: bábovka/ buchta/ tuzemák na zahřátí


Vstupné na slavnostní večer:        dospělí       100, -


student         50,-


Program dne:  • 13:00 registrace závodníků Káčina memoriálu 2018

  • 13:30 křest nové lodě VK Slavoj Litoměřice

  • 13:45 losování posádek Káčina memoriálu

  • 14:00 – 16:30 Káčin memoriál 2018

  • 20:00 večerní společenská zábava


 

Pozvánka - Káča 2018
Letošní Káča bude 10. listopadu 12.října 2018

Předseda VK Slavoj Litoměřice vyhlásil termín konání letošní Káči. Tato oslava ukončené sezony se uskuteční v sobotu 10. listopadu 2018. V průběhu následujících týdnů Vám přineseme podrobnější informace, ale již teď můžete počítat s tradičním odpoledním Memoriálem a následujícím společenským večerem v sále loděnice.

Ilustrační foto, Š. Krejzová
M. Švagrovský je opět Mistrem světa masters 11.října 2018

Na World rowing masters regatě 2018 ve Spojených státech měl i litoměřický klub svého zástupce. V horku floridské Sarasoty se představil Miloslav Švagrovský a představení to bylo veleúspěšné, protože Miloslavovi přineslo do sbírky další titul světového šampiona v kategorii masters. Pan Švagrovský zvítězil na párové čtyřce v kategorii E. Posádku tvořili, kromě J. Šulce, také další dva odchovanci litoměřického veslování Jiří Knopp (nyní Slavia Praha) a Jakub Svoboda (nyní Fairmount rowing association).


Mimo to se M. Švagrovský představil také na dvojskifu s L. Doškem (VK Smíchov) v kategorii G, kde posádce uniklo vítězství o pouhé 0,08 vteřiny.

M. Švagrovský dekoruje M. Bělohlávka na MČR ve sprintu 2018, foto: Š. Krejzová
Hradišťský šestikilák 2018 10.října 2018

V sobotu 6. října 2018 se v Uherském Hradišti konal další ročník Hradišťského šestikiláku, závodu jenž je jedním z kritérií pro vstup do sportovního centra mládeže. I proto se do Uherského Hradiště vypravilo i 11 závodníků z litoměřického veslařského klubu. Mimo nich se ovšem těchto závodů zúčastnila téměř kompletní česká „špička“ v kategoriích dorostu a juniorů. Proto snad nejsou ani příliš velkým překvapením výsledky, kdy do první desítky se dostala jen dvojka bez kormidelníka juniorů v sestavě O. Hamerník a veslař z Kondoru Brandýs M. Svatůněk, která skončila na 9. místě. Druhou desítku dokázal vybojovat také jediný litoměřický závodník – Patrik Zadák na skifu juniorů obsadil 17. místo. S kategorií juniorů se zde seznámili také 23. M. Bělohlávek, 42. A. Landa a 48. M. Hanzík. Ve třetí desítce se umístily dorostenky V. Štěchová (21.) a T. Krejzová (25.), M. Mertlová obsadila 34. příčku. Dorostenec M. Kynšt skončil 25. a J. Marjanko obsadil 40. místo. P. Krejzová se nově v kategorii žen umístila na 21. místě. Žádný z výsledků bohužel není úplně důvodem k oslavě, ale mnohé jsou dobrým předpokladem pro budoucnost, u některých závodníků se pozitivně projevila píle v přípravě, u některých byl tento závod možná pomyslným odrazovým můstkem pro zvýšení tréninkového úsilí.


Kompletní výsledky najdete ke stažení zde.

Pohár Klubu veslařů mělnických 1881 5.října 2018

Další ročník Poháru Klubu veslařů mělnických 1881 zakončil letošní závodní sezonu pro litoměřické veslaře v žákovských kategoriích.  Oblíbená podzimní regata se uskutečnila 29. Září 2018 a litoměřická výprava vybojovala celkem 11 vítězství, šest druhých míst a stejný počet umístění na třetí příčce.


Nejúspěšnějším závodníkem byl Tomáš Lachman, který zvítězil ve všech třech svých startech (skif, dvojskif a párová čtyřka) a parádně se tak rozloučil s žákovskou kategorií. Dvě vítězství si připsali starší žák Mirek Vokálek (skif a dvojskif s T. Lachmanem) a mladší žák Vojtěch Horn (skif a dvojskif s O. Zárubou). Na skifech starších žáků 13-letých zvítězili také R. Kosík a Š. Fronk a ve všech třech jízdách se tak v této disciplíně radoval závodník z našeho klubu. Stejně úspěšní byli i další skifaři – mladší žák J. Lacko a starší žačky P. Hojdarová a Z. Zelinková.


O poslední vítězství se zasloužila párová čtyřka starších žáků (M. Lacko, Šmerda, Foud, Krákora a korm. Lachman).


V bodování klubů zvítězil pořádající KVM 1881 Mělník před VK Slavoj Litoměřice.

Pohár ČR 2018 3.října 2018

V letošním ročníku Poháru ČR ve veslování litoměřický klub zdánlivě vyklidil pozice z předchozí sezony a umístil se „až“ na 16. pozici, když jsme nedokázali obhájit loňskou 12. příčku. Takto by se dalo pojmout hodnocení letošního poháru z jednoho pohledu, ale z druhého lze letošní výsledek hodnotit jako předpoklad pro zlepšení v dalším roce. Od roku 2013 máme velmi zajímavou bilanci – liché roky vždy 12. místo, sudé roky umístění kolem 15. místa (17. v r. 2014, 15. v r. 2016 a 16. letos). Další zajímavý ukazatel v historickém porovnání je počet bodů potřebných k určitému umístění – v roce 2013 na 12. místo stačilo 494 bodů, letos 753,5 bodu stačilo „jen“ na 16. místo. Podobné a ještě výraznější je to i v jednotlivých kategoriích, dorostenci letos skončili 11. se ziskem 163 bodů, v roce 2013 jim na 12. místo stačilo bodů jen 51.


Smutné z litoměřického pohledu je, že letos jsme ani v jedné kategorii nevybojovali umístění na stupních vítězů, v loňském i předloňském roce se do třetího místa umístily vždy dvě kategorii. Vždy se jednalo o kategorie žákovské a tyto kategorie i letos získaly v litoměřickém podání nejlepší umístění – mladší žáci skončili pátí, starší žáci devátí. V „top ten“ se umístily ještě mladší žačky. Těsně unikla první desítka již zmíněným dorostencům, dvanácté místo obsadily dorostenky i juniorky. Starší žačky skončily patnácté a junioři osmnáctí. V seniorských kategoriích jsme body nezískali (i proto, že do bodování nebylo zařazeno MČR ve sprintu).


Celkové hodnocení Poháru ČR lze najít zde.

Mistrovství ČR družstev 2018 26.září 2018

O víkendu 22-23.9. navázalo na páteční Mistrovství ČR ve sprintu Mistrovství ČR družstev, do Račic tedy dorazili navíc i vybraní závodníci z žákovských kategorií. Oproti pátečním sprintům přišlo v sobotu značné ochlazení, v neděli navíc doprovázené usedavým deštěm. Od paní Léto převzal na platě loď rychle pan Podzim a jiný šlág byl opravdu cítit. K radosti účastníků ale byli medailí odměňováni nejen vítězové, ale i druzí a třetí z finále A.

Naši dorostenci potvrdili dobrou formu ze sprintů vycházející z trenérské práce  a společného soustředění se Slávií a obsadili dvě druhá místa ve finále A:

2xdci: Hanzík M. + Bělohlávek M.

4x-dci: Kynšt M.+Landa A.+Bělohlávek M.+Marjanko J.

Naše další umístění ve finálech A:

4. místo 8+dky: Štěchová V.+Krucká L.+Mertlová M.+Krejzová T.+Pardubice

4.místo 1xžcis: Miroslav Vokálek

5.místo 4x-dky: Krejzová T.+Mertlová M.+Krucká L.+Štěchová V.

5.místo 4x+žcim: Lacko J.+Záruba O.+ Horn V.+Zadák L.+ Hladíková K. (c)

6. místo 4x-jky: Vejmolová K.+Martincová K.+Krejzová P.+Třeboň

Za zmínku stojí i dvě vítězství ve finále B:

2xžcis: Kosík R.+Lachman T.

2xžcim: Lacko J.+Záruba O.

My z doprovodu závodníků jsme se přistihli, jak se díváme na scenérii zvlněného račického kanálu v pozadí s osamoceným Řípem a ptáme se, proč zde trávíme celé tři dny. Asi nejde jen o vidinu úspěchu našich dětí. Ten je možná jen medaile s výrobní cenou pár korun a pár čísel v tabulkách na internetu. Asi nám jde spíš o tu sílu vody tříštěnou veslem na léčivé volné radikály. Nebo to úplné vydání vlastních sil. Nebo tu rychlost. Nebo to, že v tomhle sportu nejde moc šulit a simulovat. Asi zase přijedeme :-)

Výsledky najdete ke stažení na svazovém webu, pěkné fotografie potom na klubovém profilu na rajčeti.

Text: V. Zadák

Čtyřka s kormidelníkem žáků starších na MČR družstev 2018, foto: Š. Krejzová
MČR ve sprintu 2018 - dva tituly a celkem 5 medailí 23.září 2018

Na MČR ve sprintu se v pátek 21. září 2018 probojovalo 11 litoměřických posádek do finálových jízd. V Labe aréně ale závodníci VK Slavoj Litoměřice dokázali vybojovat i dva tituly Mistrů republiky a další tři medaile. Pro zlaté medaile si doveslovala párová čtyřka dorostenců, což je historický úspěch litoměřického veslování, kterého dosáhla posádka Matouš Bělohlávek, Adam Landa, Matyáš Kynšt a Matěj Hanzík. Druhou zlatou medaili získala na skifu dorostenek Viktorie Štěchová, která tak navázala na úspěchy P. Struhové a L. Brucvíkové ml., které se radovaly v této věkové kategorii z podobných vítězství. Snad se bude Viki inspirovat veslařskými kariérami těchto dam i nadále a napodobí jejich úspěchy i v juniorské a seniorské kategorii.


Dvě stříbrné medaile přidal na skifu dorostenců M. Bělohlávek a dvojka juniorů Otakara Hamerníka s M. Svatůňkem z Brandýsa. Bronzovou medaili přidaly na osmiveslici v kategorii žen Pavla Krejzová, Kristýna Vejmolová, Adéla Smutková, Kateřina Martincová a kormidelník Tomáš Lachman ve společenství s veslařkami z Loun, Štětí a Ústí nad Labem.


Kompletní výsledky najdete na svazovém webu.

Strana 1 z 41
Káčin memoriál 2018
XXIV. Veřejný halový triatlon v Lounech 2018
Pozvánka na Káču 2018
63. Litoměřická regata 2017
30.srpna 2017
63. Litoměřické regaty s mezinárodní účastí se zúčastnilo více než 600 posádek z České republiky, Německa, Kypru, Španělska a Austrálie, z tohoto celkového počtu tvořily posádky...
62. Litoměřická regata 2016
1.září 2016
Jednadvacet vítězství vybojovali litoměřičtí veslaři na domácí vodě v závodech 62. Litoměřické regaty 27. a 28. srpna 2016. Neúspěšnější byli dorostenci Konschill a Votruba,...
I. kolo ČP na trenažeru, Hostivice 2015
15.prosince 2015
Na letošní úvodní kolo „trenažérového poháru“ jsem opravdu těšil, mezi dorostence měli vstoupit úspěšní žáci kolem Vojty Votruby, podobně úspěšní dorostenci T. Zelinková a...

Designed by Cammeron